Reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā nedēļas laikā piedzīvojis strauju lēcienu – par 0,2%, un sasniedza 4,4% atzīmi. Tā, atsaucoties uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Ventspils filiāles operatīvajiem datiem, ziņo Ventspils pilsētas pašvaldība. Tas ir straujākais kāpums starp visām republikas mēroga pilsētām, kurās reģistrēts bezdarba pieaugums.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas ir pieaugušas par 23 cilvēkiem un pašlaik oficiāli bez darba ir reģistrēti 924 ventspilnieki.

Ventspils ir vienīgā pilsēta, kurā bezdarbs audzis tik strauji. Par 0,1% bezdarba līmenis pieaudzis Jēkabpilī, Jelgavā un Daugavpilī, bet pārējās pilsētās tas palicis nemainīgs. Zemākais bezdarbs ir Valmierā (3,0%) un Rīgā (3,1%), seko Jelgava (3,5%) un Jūrmala (3,7%), bet aiz Ventspils seko Jēkabpils (5,5%), Liepāja (5,8%), Daugavpils (7,1%) un Rēzekne (8,8%).

Ventspilī parādījies liels celtnieku trūkums – pašlaik tiek meklēti 22 šī amata mācētāji. Joprojām lielā skaitā trūkst gāzmetinātāji (14), mehāniķi (15), zivju apstrādātāji (14), automobiļu vadītāji (12), būvinženieri (11) un bruģētāji (10).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay