Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā ir saglabājies 3,9% apmērā. Tā liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas pieaugušas par četriem cilvēkiem, līdz ar to šonedēļ oficiāli bez darba ir reģistrēti 801 ventspilnieks.

Pieejamas ir kopumā 355 brīvas vakances, taču arvien teju puse no tām ir tieši būvniecības nozarē, kurā pieejamas vairāk nekā 150 brīvas darbavietas. Jau vairāk nekā divus mēnešus tiek meklēti betonētāji un joprojām ir pieejamas 55 brīvas vakances. Tāpat joprojām tiek meklēti 30 būvkonstrukciju montētāji, 20 stiegrotāji, 15 ēku celtnieki,10 projektēšanas inženieri, namdari, būvinženieri, būvnieki un citi.

Vēl pieejamas 20 vakances zivju apstrādātājiem, tāpat pieejamas 24 darba vietas kravas automobiļu vadītājiem, 15 – elektriķiem, 10 projektēšanas inženieriem, rokas lokmetinātājiem, metāla būvkonstrukciju montētājiem, kā arī tīrītājiem ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumu jomā.

Republikas nozīmes pilsētu vidū joprojām zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi sarucis līdz 2,9% un 3,1%. Ar 3,3% seko Jelgava un ar 3,5% – Jūrmala, bet aiz Ventspils seko Jēkabpils (4,4%), Liepāja (4,9%), Daugavpils (6,4%) un Rēzekne (8,3%).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay