Ventspilī par 5,8% varētu samazināties apkures tarifs

1328

Pašvaldības uzņēmums Ventspils siltums iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunu siltumenerģijas ražošanas, pārvades un sadales, tirdzniecības tarifu projektu, kas paredz apkures gala tarifa samazinājumu par 5,8%. Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā no 2017.gada 1.februāra.

Iesniegtais projekts paredz siltumenerģijas gala tarifa samazinājumu no pašreizējiem 58,30 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 54,90 eiro par MWh, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kā skaidroja uzņēmumā “Ventspils siltums”, plānotais tarifa samazinājums ir mērķtiecīga darba rezultāts Ventspils siltumapgādes attīstībā. Pateicoties veiktajām investīcijām un ražošanas modernizācijas darbiem, pēdējos četros gados ir notikušas nozīmīgas pārmaiņas. Lai samazinātu siltumenerģijas ražošanas izmaksas un paaugstinātu siltumenerģijas ražošanas efektivitāti, Ventspilī rekonstruētas abas centrālās katlu mājas. Brīvības ielas katlu mājā uzstādīts arī dūmgāzu kondensators, kas dod iespēju palielināt iegūtā siltuma apjomu, nepalielinot kurināmā daudzumu. Šādā veidā tiek palielināta siltumenerģijas ražošanas efektivitāte, ietaupot vairāk nekā 18% kurināmā.

Vēl viens būtisks ieguvums ir īstenotā siltumtrašu rekonstrukcija, norāda uzņēmumā. Līdz ar to Ventspilī jau rekonstruēti 99,6% siltumtrašu, kas nodrošina liekāku siltumenerģijas piegādes drošību un samazina siltuma zudumus.

Kā informēja uzņēmumā, Ventspils siltumapgādes sistēmas pilnveidošanā ieguldītās investīcijas vairāk nekā 25,5 miljonu eiro apmērā, no kurām 10,5 miljoni eiro ir Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi, ir devušas jūtamu rezultātu arī tarifa samazinājumā. “Ventspils siltums” pēdējo četru gadu laikā siltumenerģijas tarifu pazeminājis divas reizes. 2013.gada 1.decembrī tarifs Ventspilī tika samazināts par 5,7%, bet 2015.gada 1.jūlijā centralizētās siltumapgādes tarifs tika samazināts vēl par 2,1%.

Siltumenerģijas pakalpojuma saņēmēji ar jauno tarifa projektu var iepazīties uzņēmumā “Ventspils siltums” un SPRK. Savukārt rakstiskus priekšlikumus un ieteikumus saistībā ar tarifa projektu iedzīvotāji varēs iesniegt 20 dienu laikā no paziņojuma publicēšanas brīža.