Ventspilī pavasarī centīsies uzstādīt jaunu Ginesa pasaules rekordu

1271

Jau nākamā gada pavasarī Ventspils pilsētā notiks mēģinājums uzstādīt jaunu Ginesa pasaules rekordu, pulcējot uz sīpolpuķu stādīšanas talku maksimāli daudz dalībnieku, lai visātrāk un visplašākā pulkā vienlaicīgi iestadītu sīpolpuķes.

Ievērojot Ginesa rekorda reģistrēšanai izvirzītos nosacījumus, Ginesa rekordam plānots pieteikt jaunu Latvijas valsts simtgadi simbolizējošu figurālu sniegpulkstenīšu stādījumu Ventspilī, kuru noteiktā vietā un laikā pēc iespējas ātrāk vienlaicīgi izveidos pēc iespējas vairāk cilvēku.

Lai uzstādītu jaunu Ginesa rekordu Ventspilī, ir jāpārspēj 2014.gada 9.novembrī Brukveilas parkā, Birmingemā, Lielbritānijā uzstādītais rekords, kad 15 minūšu laikā 4250 sīpolpuķes vienlaicīgi iestādīja 850 cilvēku. Jauna rekorda uzstādīšanai ir nepieciešams pārspēt visus trīs minētos parametrus – dalībnieku skaits, sīpolpuķu skaits, laiks.

Līdz šim Ventspilī veiktie priekšdarbi devuši pārliecību, ka pareizi saplānojot darbus un pienācīgi sagatavojoties šādam pasākumam, esošie Ginesa rekorda parametri ir pārspējami un Ventspilij būs pa spēkam, uzskata pašvaldība. Oktobrī Ventspilī notika plānotā Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājums, kurā piedalījās Ventspils 4.vidusskolas skolēni Ingunas Bērznieces pavadībā, ar kuras aktīvu līdzdalību skola jau sesto reizi pēc kārtas šogad saņēma Ekoskolas titulu, Ventspils pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību pārstāvji. Sīpolpuķes vienlaicīgi stādīja 20 cilvēku, un vienam dalībniekam sešu sīpolpuķu iestādīšana prasīja nepilnas piecas minūtes.

Par vispiemērotāko vietu Ventspilī Ginesa rekorda uzstādīšanai ir izraudzīta Sarkanmuižas pļava, kā arī ir uzsākts darbs pie kultūras programmas izveides, lai pasākumam piesaistītu gan ventspilniekus, gan viesus no citām pilsētām un, iespējams, ārvalstīm.

Ideja par Ginesa rekorda uzstādīšanu radās pēc šī gada martā Ventspilī veiksmīgi notikušās jau otrās pēc kārtas sniegpulkstenīšu stādīšanas talkas Renķā dārzā, kurā piedalījās ap 200 cilvēku, kopā iestādot ap 750 ziedošu sniegpulkstenīšu pudurīšu.

2010.gadā jūlijā Ventspilī tika uzstādīts Ginesa rekords par pasaulē garāko ziedu paklāju, kura puķu rakstā tika izmantoti gandrīz 80 000 puķu podiņu. Paklāja veidošanā piedalījās ap 1000 brīvprātīgo dalībnieku, kas bija sadalījušies 45 komandās, kā arī vēl ap 3500 cilvēku nopirka puķu podiņus pasākuma laikā uz vietas vai atnesa mājās pašu izaudzētas puķes. Sertificētie mērnieki, veicot izveidotā ziedu paklāja uzmērījumu, konstatēja, ka paklājs ir 1665,93 m garš.