Ventspilī pieminēs 1941.gada deportācijas upurus

1499

Otrdien, 14.jūnijā, plkst.17 Tilta dārzā notiks atceres pasākums, veltīts komunistiskā genocīda upuru piemiņai.

Ikviens tiek aicināts uz kopīgu piemiņas brīdi Tilta dārzā, kurā pieminēs 1941.gada 14.jūnija komunistiskā genocīda upurus. Atceres brīdī pulcēsies arī pārstāvji no Ventspils novada politiski represēto apvienības, Latvijas Nacionālo karavīru Ventspils nodaļas, Zemessardzes 46.kājnieku bataljona, Ventspils pilsētas domes un Ventspils Kultūras centra. Godinot izsūtīto piemiņu, ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Danute Nagle (saksofons) un Uģis Immers (kontrabass).

Savukārt plkst 18.00 Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskā baznīcā norisināsies koncerts, kurā piedalīsies Kristīne Adamaite (ērģeles), Jānis Kurševs (tenors) un Artis Sīmanis (alta saksofons). Programmā skanēs J.S.Bahs, R.Jermaks, A.Kalējs, P.Kornēliuss, U.Prauliņš, A.Selickis, A.Vītoliņš, J.Vītols.

1941.gada 14.jūnija deportācijās Latvija zaudēja vairāk kā 15 000 cilvēku. Tika arestēti 5259, nošauti 700, nometnēs un nometinājumā mira 5381 cilvēks. Visus pēckara gadus par deportācijām klusēja, bet 1987.gada 14.jūnijā cilvēki pirmoreiz pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai godinātu represijās cietušos. Neilgi pēc tam 14. jūnijs Latvijā tika izsludināts par atceres dienu – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu.