Ventspilī populārākais tūrisma objekts – Piedzīvojumu parks

1516
Foto: Ūdens piedzīvojumu parks
Foto: Ūdens piedzīvojumu parks

Jau tradicionāli Ventspilī apmeklētākie tūrisma objekti ir tie, kas saistīti ar aktīvo atpūtu. Kā liecina Ventspils Tūrisma informācijas centra apkopotā informācija par 2016.gadu, Piedzīvojumu parku apmeklējuši 399,4 tūkstoši cilvēku, bet Ūdens Piedzīvojumu parku – 203,3 tūkstoši cilvēku. Abos gadījumos ir sasniegti jauni rekordaugsti rādītāji.

Populārs ir arī Ventspils muzejs, ko kopumā apmeklējuši gandrīz 173 tūkstoši cilvēku. Visvairāk apmeklētāju bijis Piejūras Brīvdabas muzejā – 106 tūkstoši, tajā skaitā ar Mazbānīti vizinājušies 68 tūkstoši cilvēku. Muzeja objektu vidū lielāko apmeklētāju skaita pieaugumu piedzīvojusi Livonijas ordeņa pils, to apmeklējis gandrīz 41 tūkstotis cilvēku.

Lielu apmeklētāju skaita pieaugumu – par 47% – piedzīvojis arī Ventspils Jaunrades nama planetārijs, kura seansus un zvaigžņu šovus pērn apmeklējuši par 5574 apmeklētājiem vairāk nekā pērn.

Stabila interese saglabājas arī par braucienu ar ekskursiju kuģīti Hercogs Jēkabs. 2016.gadā braukt gribētāju skaits bijis 51,4 tūkstoši.