Āboltiņa: Biedējoši, ka uzticība Kučinska valdībai ir zemāka nekā Straujumai

1259

Māra Kučinska valdībai uzticība ir zemāka nekā Laimdotas Straujumas valdības zemākajā punktā, kas ir biedējoši, šādi telekanālā LNT Kučinska valdības darba pirmo gadu novērtēja koalīcijas partneru – Vienotības – Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa uzskata, ka Kučinska valdības lielākais sasniegums ir reformas izglītībā, bet lielākā kļūda – šī gada budžeta pieņemšana.

Politiķe atzina, ka ar reformām izglītībā tomēr iet smagi, jo no vienas puses – sabiedrība sagaida reformas, bet no otras – nav gatava tās pieņemt. Arī koalīcijā kārtīga atbalsta izglītības ministra Kārļa Šadurska darbam neesot, jo lēmumos koalīcijas partneri reformas pamatā atbalstot, tomēr arī “ar baudu noskatās, kā publiskajā telpā ministru sit”.

Āboltiņa lika noprast, ka, viņasprāt, veselībā reformas nāk pārāk gausi un pagaidām par tām neesot nekādas skaidrības.

“Vienotība” šobrīd koalīcijā ir jaunākais brālis, vērtēja politiķe, kura joprojām uzskata, ka atbildību sadalījums valdībā nav īsti taisnīgs. Vienlaikus viņu priecējot, ka Kučinskis ar izpratni izturas pret prioritātēm, kuras par svarīgām definējusi Vienotība.

Runājot par tuvāko mēnešu valdības darba aktualitāti – Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja izvēli, Āboltiņa atkārtoti pauda viedokli, ka korupcija valstī ir būtiska problēma, un KNAB ir tik novājināts, ka vairs nespēj šo problēmu risināt, tāpēc birojs būtu jāreformē un jāsadala. Uz jauna vadītāja atrašanu Āboltiņa neskatās īpaši optimistiski, lai arī jauns vadītājs, visticamāk, tiks atrasts.