Ņemot vērā arvien pieaugošos saslimstības draudus ar koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19, kā arī faktu, ka ir saslimušie arī Ventspils pilsētā un Ventspils novadā, kā arī sabiedrībā arvien valdošo vienaldzību un vieglprātību, papildu drošības pasākumus ieviesusi arī Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis uzsver, ka ļoti būtiska ir pārdomāta slimnīcas darba nodrošināšana, lai ierobežotu potenciālās infekcijas riskus un vienlaikus netiktu traucēts darbs pārējo pacientu ārstēšanai.

Pirmie saslimušie ar vīrusa izraisīto slimību ir gan Ventspils novadā, gan arī Ventspils pilsētā, taču Ventspils slimnīcā joprojām nav reģistrēts neviens inficēšanās gadījums ar COVID-19. Kā norāda slimnīcas vadītājs J.Lācis, neskatoties uz šo faktu, personāla sagatavošana ir obligāta, lai ietaupītu laiku un resursus, iestājoties situācijai, kad būtu jāuzsāk COVID-19 pacientu ārstēšana. “Nesenie notikumi Rēzeknes slimnīcā [saslimuši trīs ārsti – red.] ļoti uzskatāmi parāda, cik ātri un būtiski var tikt apgrūtināts ārstniecības iestādes darbs, ja inficējas mediķi,” uzsvēra J.Lācis.

Lai būtu gatavi paaugstinātam riskam savlaicīgi, nevis tad, kad infekcija jau ir ķērusi kādu no mediķu personāla, slimnīca nekavējoties ieviesusi jaunus drošības risinājumus. Drošības pasākumi ir attiecināmi gan uz pašu medicīnas personālu, gan arī uz slimnīcas apmeklētājiem un pacientiem.

Katram darbiniekam veicot pienākumus, “ir jārīkojas tā, it kā viņa priekšā būtu potenciāls COVID – 19 pacients un jāizmanto maksimāla aizsardzība”.

Turpmāk slimnīcā ir pilnībā aizliegts apmeklēt pacientus, tāpat ir slēgtas visas slimnīcas durvis, izņemot galveno ieeju no Vasarnīcu ielas puses, tādējādi nodrošinot stingru darbinieku un pacientu plūsmas kontroli.

Lai slimnīcas pacienti necirkulētu pa medicīnas iestādi nevajadzīgi lieki vai uz savu galvu, kārtības nodrošināšanai slimnīcas telpās ir piesaistīti papildu apsardzes darbinieki.

Īpašas prasības ir arī pašiem slimnīcas darbiniekiem. Ierodoties darbā pirms pienākumu veikšanas, jāparaksta apliecinājums par savu veselības stāvokli, turklāt nodaļu vadītāji un virsmāsas katru rītu personīgi aprunājas un pārbauda visus darbiniekus, un jebkuru personu ar mazākajiem saslimšanas simptomiem sūta uz mājām. Savukārt iesaistīto nodaļu, tai skaitā uzņemšanas nodaļas darbiniekiem obligāti un nepārtraukti jālieto individuālās aizsardzības līdzekļi.

Pasākumu plānā nostiprināta arī kārtība, kādā uzņemšanas nodaļas darbiniekiem jārīkojas aizdomu gadījumā par personas saslimšanu ar COVID-19, iekļaujot pacienta izolāciju, individuālo aizsarglīdzekļu lietošanu, analīžu veikšanu un citas darbības.

31.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com