Bankrotējošā Dendrolight Latvija ražotni vēlas iegūt trīs pretendenti

2711

Vēlmi nomāt bankrotējušā uzņēmuma Dendrolight Latvija bijušās ražotnes telpas Kustes dambī izrādījuši trīs pretendenti. Kopumā ražošanas telpas ir 7000 kvadrātmetru platībā. Ventspils brīvosta gan pagaidām neizpauž, kādi uzņēmumi vēlas nomāt ražošanas telpas.

Sākotnēji interesi par ražošanas uzsākšanu šajā ražotnē izrādīja viens investors. Tomēr, ņemot vērā to, ka tagad interesi izrādījuši arī citi interesenti, ēkas īpašniece Ventspils brīvosta nolēmusi izvērtēt visus piedāvājumus, lai izvēlētos to, kas visvairāk atbilst pilsētas attīstības interesēm, tā skaidro brīvostas pārstāve Inga Ieviņa.

Uzņēmēji aicināti iesniegt papildu informāciju gan par plānoto darbības nozari, gan biznesa plānu, kas apliecinātu sadarbības perspektīvu ilgtermiņā, kā arī informāciju par plānotajām darba vietām. Tieši darba vietu skaits brīvostas valdes sēdē akcentēts kā īpaši svarīgs rādītājs pretendenta izvēlē, uzsvēra brīvosta.

Dendrolight Latvija vajadzībām savulaik Kustes dambī 30a tika uzbūvētas un iznomātas divas ražošanas ēkas. Daļu no šīm telpām tagad nomā šokolādes fabrika Pobeda Confectionery, bet pārējās telpās ražošana nenotiek.

2016.gada vasarā tika likvidēts savulaik par perspektīvo uzskatītais Ventspils masīvkoka šūnmateriālu ražotājs SIA Dendrolight Latvija. Uzņēmuma maksātnespējas procesā tika atzīti kreditoru prasījumi par kopējo summu 19,78 miljoniem eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: Google Maps ekrānšāviņš