Augsto tehnoloģiju uzņēmums HansaMatrix, kura viena no divām ražotnēm darbojas un attīstās Ventspilī, šā gada deviņos mēnešos strādājis ar 14,557 miljonu eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 22% vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn. Savukārt uzņēmuma peļņa sasniegusi 1,194 miljonus eiro, kas ir kāpums 2,7 reizes jeb par 167%, liecina uzņēmuma iesniegtais finanšu pārskats biržā Nasdaq Riga.

Uzņēmums bijis īpaši veiksmīgs tieši trešais ceturksnis, kurā, kā norāda HansaMatrix, sasniegti rekordaugsti rezultāti. Salīdzinājumā ar 2016.gada trešo ceturksni, apgrozījums sasniedzis 5,222 miljonus eiro, kas ir kāpums par 15%, bet peļņa bijusi 0,533 miljoni eiro (+73%). Kā teikts paziņojumā, ziņotais rezultāts atbilstot uzņēma sagaidāmajam apgrozījuma pieaugumam.

HansaMatrix produkciju galvenokārt realizējis Baltijas valstīs (47%), seko Ziemeļvalstis (25%) un Eiropas Savienības (ES) valstis (24%). Eksports klientiem ārpus ES reģiona, kas ir jaunums uzņēmuma darbībā, sasniedzis 4% no apgrozījuma.

Uzņēmuma apgrozījumā joprojām lielāko daļu – 52% no kopējā apgrozījuma – joprojām ieņem datu tīklu produkti, kā arī industrālie produkti (34%).

HansaMatrix arī turpināja ieguldīt investīcijas uzņēmuma ražotņu Ventspilī un Ogrē attīstībā. Tieši trešajā ceturksnī nozīmīgākās investīcijas veiktas Ventspils ražotnes iekārtās un aprīkojumā. Ir palielināta vienas no esošām virsmas montēšanas tehnoloģijas līnijas ražošanas kapacitāte, uzstādot papildu divus ātrdarbīgus robotizētus ražošanas moduļus. Būtiski palielināta T/H komponentu lodēšanas kapacitāte, uzstādot jaudīgu viļņa lodēšanas līniju. Kopējās izmaksas sasniedza 0,55 miljonus eiro.

HansaMatrix ir ātri augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, industrializāciju un sniedz pilnu ražošanas pakalpojumu spektru, datu tīklu iekārtu, ierīču interneta, industriālo sistēmu un citu produktu izstrādes un ražošanas pakalpojumus augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Papildus ražošanas pakalpojumu sniegšanai oriģinālo iekārtu ražotājiem, uzņēmums piedāvā oriģinālas izstrādes produktu ražošanas biznesa modeli, gan start-up, gan arī esošiem uzņēmumiem, kam nepieciešams produktu izstrādes partneris.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA