Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1094

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 41. numuru!

Laikraksta numura galvenais fokuss šoreiz vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministra Kaspara Gerharda vizītei Ventspilī, kas gan nekādus pārsteigumus nenesa – ministrs apskatījās, kā tiek novērsts plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumus un kā notiek Vidumupītes attīrīšanas un pārbūves darbi, papozēja teleobjektīvu priekšā, bet tad devās atpakaļ uz Rīgu. Kā varēja sagaidīt, no tikšanās ar opozīcijas deputātiem Gerhards kategoriski izvairījās. Kā tas notika, par to lasiet laikraksta numurā!

Portreta intervija. Ja taisnība apgalvojumam, ka veselīga pašironija ir drosmes un talanta apliecinājums, tad Ventspils jūrnieka Censoņa un Puzes saimniekmeitas Ausmas dēlam Uldim Ābiķim gan viena, gan otra ir pāri malām. Atskatoties uz sava mūža visai raibo gājumu, viņš pasmīn: “Jā, jaunībā sūdus – pēc tā laika kritērijiem – esmu vārījis un maisījis. Un daudz. Un vairākkārt. Bet, ja es nebūtu darījis tā, kā darīju, tālāko dzīvi staigātu kā morāli pašizrūnījies. Tā būtu gļēvulība, un to es sev nepiedotu nekad. Neesmu soģis, bet arī citus pēc tāda pat mēra vērtēju, un daudzi manam sietam izbirst cauri. Neslēpju, ka esmu nelabojams romantiķis un fantazētājs, ka cilvēku un sabiedrības uzvedībā meklēju ideālo. Esmu simtiem reižu “aplauzies” skarbajā realitātē, bet palieku optimists. Citāds nemāku būt.”

Decembra sākums atnesa nepatīkamu ziņu – reģistrēti četri šosezon pirmie gripas klīniskie gadījumi. Saslimšanas gadījumu skaits varētu pieaugt decembrī, savukārt epidēmisks pacēlums varētu būt vērojams janvāra sākumā. Pagaidām nav ziņu par to, ka šī gripas sezona būtu ar kaut ko īpaša, tomēr gripas sezonai tuvojoties un jo īpaši tās laikā jābūt uzmanīgiem. Pērn gripas dēļ dzīvības zaudēja 76 cilvēki. Visbīstamākās ir gripas komplikācijas, tādēļ lai tās nepieļautu, svarīgi ir gripu atpazīt un ārstēšanos uzsākt jau pašā saslimšanas sākumā. “Ventspilnieks.lv’ skaidro, kā atšķirt saaukstēšanos no gripas un kā gripas sezonas laikā sevi pēc iespējas pasargāt.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē vai pārlapo to šeit, portālā Ventspilnieks.lv (spied uz raksta ilustrāciju un varēsi izlasīt visu avīzi).

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 22.decembrī!