LatRosTrans transportētā naftas produktu apjoms šogad sarucis par 38%

1070

Šī gada pirmajā ceturksnī pa SIA LatRosTrans cauruļvadu transportēti 932 tūkstoši tonnu naftas produkti, kas ir par 38% mazāk, salīdzinot ar atbilstošu periodu pērn, liecina uzņēmuma publiskotā informācija. Tiesa, ja salīdzina ar 2017.gada ceturto ceturksni, kad tika transportēts 541 tūkstotis tonnu, pieaugums vērojams 72% apmērā.

Kā norāda uzņēmums, pirmā ceturkšņa darbības rezultāti ir skaidrojami ar objektīvu kopējo kravu apjomu kritumu Baltijas valstīs, īpaši no Krievijas. Transportēto Krievijas naftas produktu apjomu samazinājums daļēji pamatojams ar galveno kravu plūsmu pārorientēšanu uz Krievijas jūras ostām, ar ģeopolitiskiem aspektiem, tāpat arī ar iekšējām pārmaiņām Krievijas naftas produktu tirgū.

Uzņēmuma vadība norāda, ka, neraugoties uz esošo konkurenci un tendenci samazināt kravu plūsmu pa cauruļvadiem, LatRosTrans tomēr ir izdevies noturēt viszemāko un izdevīgāko cenu kravu transportēšanai virzienā uz Ventspils brīvostu. Šobrīd kompānijas galvenās prioritātes ir apturēt kravu apjomu samazināšanos, saglabāt pienācīgu tehnisko stāvokli aprīkojumam un novērst zādzības no kompānijas cauruļvadiem.

LatRosTrans ir naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmums, kas nodrošina dīzeļdegvielas transportēšanu pa maģistrālo cauruļvadu Polocka-Ventspils. Sabiedrībai pieder arī naftas cauruļvadi Polocka-Mažeiķi un Polocka-Ventspils, pa kuriem pēdējos gados tranzīta vajadzībām nafta nav pārvietota. Lielākais LatRosTrans īpašnieks ar 66% kapitāla daļu ir Ventspils nafta, bet 34% pieder Krievijas naftas produktu cauruļvadu monopolistam Transņefteprodukt.

Pērn LatRosTrans strādāja ar 10,025 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,4% mazāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 81,2% un sasniedza 1,746 miljonus eiro. LatRosTrans pagājušajā gadā pa cauruļvadu transportēja kopumā 3,4 miljonus tonnu naftas produktu, kas ir par 6% mazāk nekā 2016.gadā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LatRosTrans