Uzzini, kā 4.maija svētkus svinēs Ventspilī!

1357

Trešdien, 4.maijā, visā valstī, tajā skaitā arī Ventspilī, atzīmēs Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26.gadadienu. Šajā svētku dienā gaidāma plaša programma arī Ventspilī.

Sagaidot valsts simtgadi un svinot Latvijas neatkarības atjaunošanu, Ventspilī tiks aizsākta jauna tradīcija – Baltā galdauta svētki. Pasākums sāksies plkst.12 Rātslaukumā, kur norisināsies svētku svinības Es uzklāju baltu galdu. Kā skaidro pasākuma rīkotāji, baltais galdauts kā vienotības un kopā sanākšanas simbols – klāsim galdus ar tautiskām dejām un dziesmām kopā ar Ventspils deju kolektīviem – vidējās paaudzes deju kolektīvu Kurzeme, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu Strautuguns un deju ansambli Liedags, folkloras kopu Laipa un dziesmu ansambli Ventiņ’. Goda viesi – postfolkloras grupa Iļģi.

Savukārt plkst.16 teātra namā Jūras vārti būs iespēja baudīt koncertuzvedumu Tas vārds. Daugava. Viesosies Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā. Programmā izskanēs Mārtiņa Brauna Daugava un Jāņa Lūsēna Tas vārds. Koncertā piedalīsies Latvijas Radio koris, mecosoprāns Ieva Parša, tenors Jānis Kurševs, pie taustiņinstrumentiem arī paši kompozīciju autori Lūsēns un Brauns, un citi.