Sareikas un Sinfonietta Riga atskaņojumā izskanēs Četri gadalaiki

1374

Jau pēc nedēļas, 6.maija vakarā, teātra namā Jūras vārti izskanēs viens no klasiskās mūzikas visu laiku slavenākajiem sacerējumiem – Antonio Vivaldi Četri gadalaiki. To šoreiz atskaņos Sinfonietta Riga ar diriģentu Normundu Šnē un viena no šā brīža Latvijas izcilākajām vijolniecēm Vineta Sareika.

Sareika šobrīd ir pasaulslavenā Artemis kvarteta pirmā vijole, viņa ir pieredzējusi orķestru koncertmeistare un spoža soliste.

Antonio Vivaldi Gadalaiku cikls ik gadu piedzīvo neskaitāmus atskaņojumus. Tajā iekodētais temperaments un krāsu sulīgums atraisa interpretu fantāziju, taču te vajadzīga arī briljanta spēles tehnika un dzīva muzikalitāte, ko Karalienes Elizabetes konkursa fināliste un Artemis stīgu kvarteta pirmā vijole Vineta Sareika izkopusi jo spoži. Šo ciklu pirmoreiz atskaņojot 2010. gadā, viņa saņēma Lielo mūzikas balvu par izcilu interpretāciju.

Tagad Gadalaiki, jaunā ietvarā fiksēti, izskanēs visā Latvijā. Arī Ludvigam van Bēthovenam sarkanmatainā itāļa temperaments nav svešs, bet zviedra Jūnasa Valfridsona miniatūra programmā uzvirmos kā svaiga intermēdija. Programmā izskanēs Jūnassa Valfridsona Biķernieku mežs un Ludviga van Bēthovena Pirmā simfonija Domažorā op.21.