Šā gada deviņu mēnešu laikā Ventspils nafta termināls pārkrauto naftas produktu apjoms sasniedzis 5,14 miljonus tonnu, kas ir par 454 200 tonnu jeb 8,1% mazāk nekā līdzīgā laika periodā pērn, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja uzņēmumā.

Tiesa, šoruden septembrī uzņēmums pārkrāva 322,7 tūkstošus tonnu naftas produktu, un tas ir par 21,5% jeb 57 tūktošiem tonnu vairāk, salīdzinot ar 2016.gada septembri.

Uzņēmuma pārstāve Elīna Dobulāne skaidroja, ka pārkrauto naftas produktu apjoma kritums uzņēmumā skaidrojams ar pārmaiņām kravu plūsmu apjomos no Krievijas. Lai gan Krievija jau kādu laiku investē pati savās ostās, lai pārvirzītu kravu plūsmu prom no Baltijas valstīm, Krievijas dzelzceļa šī gada maija lēmums pārvirzīt dzelzceļa šķidro un sauso kravu apjomus, netransportējot to cauri Baltijas ostām, ir vēl vairāk ietekmējis darbības rādītājus Latvijā.

VNT, tāpat kā citi Baltijas valstu ostu termināļi, kas vēsturiski ir paļāvušies uz Krievijas šķidro kravu pārvadājumiem, pašlaik piedzīvo pārmaiņas, lai pielāgotu darbību jauniem globālā tirgus apstākļiem.

VNT vadība uzskata, ka jaunajā tirgus situācijā, kad iespējams pārkraut daudz mazāk kravu nekā iepriekš, jāpalielina ostu kravu uzglabāšanas kapacitāte un jāievieš jauni un inovatīvi risinājumi, lai veicinātu tranzīta biznesa ilgtspēju mainīgajā tirgus situācijā. Šīs pārmaiņas skar ne tikai VNT, bet visu loģistikas ķēdi – dzelzceļa kravu pārvadājumus un ostu termināļu darbības efektivitāti.

Pa Ventspils naftas grupas uzņēmuma LatRosTrans naftas cauruļvadu 2017.gada deviņos mēnešos transportēti 2,8 miljoni tonnu naftas produktu, kas ir līdzīgi kā gadu iepriekš. Tostarp šogad trešajā ceturksnī pa LatRosTrans naftas cauruļvadu transportēti 553 000 tonnu naftas produktu, kas ir par 26% vairāk, salīdzinot ar 2016.gada trešo ceturksni.

Pēc LatRosTrans vadības atzīmētā, līdz šim šogad transportēto kravu apmērs atbilst uzņēmuma vadības izvirzītajiem plāniem.

VNT apgrozījums pērn bija 62,855 miljoni eiro, kas bija par 21% mazāk nekā 2015.gadā, bet peļņa saruka par 5,8% līdz 13,191 miljonam eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils nafta termināls