Otrdien Pārventas bibliotēkā atklās Larisas Cekanavičas fotoizstādi Ceļojumu kaleidoskops, kurā atainoti ceļojumu laikā fiksētie skaistākie mirkļi. Šī būs māksinieces pirmā personālizstāde un tās atklāšana notiks plkst.18, informē Pārventas bibliotēka.

Kā stāsta izstādes kuratori, fotogrāfiju autore sevi dēvē par amatierfotogrāfu. Fotografēšana viņas dzīvē ienāca no citas aizraušanās, turklāt Karisa nevar iedomāties savu dzīvi bez ceļojumiem. “Dažādu valstu un pilsētu apmeklēšana, iespēja redzēt citu kultūru, dabas un pilsētu ainavu autentiskumu un daudzveidību, vēlme parādīt vietējo iedzīvotāju neatkārtojamo kolorītu un dzīvesveidu – tas viss iedvesmo un liek autorei attīstīties,” stāsta fotogrāfiju autore.

Larisa Cekanaviča ir aktīva Ventspils fotokluba Moments dalībniece. Viņa ir dažādu fotoizstāžu dalībniece, kuras notikušas Ventspilī, Rīgā, Maskavā, piedalījusies arī Pleskavas fotofestivālā. Viņas darbus var redzēt Ventspils kalendāros, Ventspils un Kurzemes reklāmas brošūrās. Par savu visvērtīgāko sasniegumu šobrīd autore uzskata dalību starptautiskajā fotokonkursā Ķer momentu (Лови момент), kurā viņas darbs Lavandu moments (attēlā) ieguva II prēmiju un skatītāju simpātiju balvu. Kopā ar citiem konkursa uzvarētājiem viņas darbs tika izstādīts Centrālajā mākslinieku namā Maskavā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Larisa Cekanaviča