Ventspilniekam par pensionāres slepkavību piespriež mūžu ieslodzījumu

655

Kurzemes apgabaltiesa apmierinājusi Ventspils prokuratūras prokurores protestu daļā par sodu, piespriežot apsūdzētajam Ventspils iedzīvotājam mūža ieslodzījumu par pensionāres seksuālu izmantošanu un viņas nogalināšanu, pavēstīja prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Iepriekš Kurzemes rajona tiesa Ventspilī apsūdzētajam vīrietim ija noteikusi galīgo sodu brīvības atņemšana 25 gadi un probācijas uzraudzība uz pieciem gadiem, taču prokurore iesniedza protestu daļā par sodu. Apgabaltiesa apmierināja protestu pilnībā, personai nosakot sodu mūža ieslodzījumu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu pēc Krimināllikuma 117.panta otrā punkta, kā arī nosakot mūža ieslodzījumu kā galīgo sodu.

Apsūdzētais 2017.gada martā kā sētnieks devās uz kādu dzīvokli Ventspilī, kur nolūkā iegūt parakstu no mājas iedzīvotājas par kāpņu telpas iztīrīšanu, uzsāka sarunu ar pensionētu sievieti. Apsūdzētais dzīvoklī uzbruka pensionārei un, izmantojot tās bezpalīdzības stāvokli, pielietoja seksuālu un fizisku vardarbību. Pēc tam viņš ar diviem naža dūrieniem nogalināja pensionāri.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka apsūdzētais arī 2016.gada decembrī uzbruka kādai meitenei, bet savu noziedzīgo nodomu neīstenoja līdz galam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay