Ventspilniekus aicina uz sniegpulkstenīšu stādīšanas talku Reņķa dārzā

1390

Svētdien, 6.martā, Reņķa dārzā notiks pērn aizsāktā tradīcija – sniegpulkstenīšu stādīšanas talka, kurā aicināts piedalīties ikviens ventspilnieks. Talkas sākums plkst.12.00. Talkas norises vieta būs Reņķa dārzā pie gājēju tiltiņa un atpūtas vietas ar soliņiem teritorijā, Sporta ielas un auto stāvlaukuma tuvumā.

Kā portālam VentspilsBalss.lv pastāstīja pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde, tos, kuriem dārzā vai sētmalē skaisti zied sniegpulkstenītes un kuri vēlas uzdāvināt kādu ceru no tiem pilsētai, aicina tos ņemt līdzi, lai par sniegpulkstenīšu ziedēšanu varētu priecāties ikviens ventspilnieks un pilsētas viesis.

Pagājušajā gadā sniegpulkstenīšu stādīšanas talka Reņķa dārzā pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku, kuri kopā iestādīja sniegpulkstenītes 450 kvadrātmetru platībā, priecējot Reņķa dārza apmeklētājus vairāku nedēļu garumā.

Stādīt gribētājiem lūgums pievērst uzmanību pareizai sniegpulkstenīšu pārstādīšanai. Jāņem vērā, ka sniegpulkstenīšu sīpoliņi var būt paslēpušies diezgan dziļi zemē, tāpēc jāizvēlas atbilstošs rakšanas dziļums. Pavasaris, kamēr sniegpulkstenītes zied vai tūdaļ uzziedēs, ir labākais laiks, kad cerus var redzēt, un tos pārstādīt, protams, ievērojot vairākus nosacījumus.

Sniegpulkstenīšu sīpoliņi ir nelieli, augsnē tie var atrasties piecu līdz 15 centimetru dziļumā. Zem sīpoliņiem attīstās saknītes, kas ir svarīgas labai ieaugšanai jaunā vietā. Pārstādīt droši var vēl neuzziedējušas, ziedošas, kā arī pārziedējušas sniegpulkstenītes.