16. novembrī plkst. 11.00 ikviens interesents ir laipni gaidīts Ventspils Augstskolā uz pasākumu “Kā izmantot publiskos datus, meklējot korupciju”. Eksperti informēs par to, kur un kā meklēt publiski pieejamos datus, kā tos analizēt, kā arī dalīsies pieredzē par biežāk pieļautajām kļūdām fondu līdzekļu apguvē.

Pasākumā “Sabiedrība par atklātību – Delna” prezentēs publiski pieejamos datus, piemēram, par publiskajiem iepirkumiem, valsts amatpersonām, politisko partiju finansēšanu u.c., norādīs, kur to meklēt, un parādīs, kā tos analizēt. Sniegs piemērus datu analīzei un saistību meklēšanai starp datiem, lai atklātu negodprātīgu rīcību, korupciju un sekotu līdzi publiskā sektora godaprātam.

CFLA dalīsies pieredzē, kā integrēt datu analīzi Eiropas Savienības fondu līdzekļu pārraudzībā un uzraudzībā. Norādīs uz biežāk pieļautajām kļūdām un ieteiks, kā tās nepieļaut.

Biedrības “Datu skola” aktīvists un SIA “Scandic Fusion” datu zinātnieks Aivis Brutāns iepazīstinās ar saviem datu entuziasta piemēriem – atklās dažādas saites starp politiku un naudu, negodprātīgu rīcību publiskajā sektorā un publiskā sektora attiecībās ar privāto sektoru.

Pēc ekspertu prezentācijām Inese Tauriņa vadīs diskusiju, kurā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem.

Pasākumā piedalīsies šādi eksperti:

Olafs Grigus – pretkorupcijas eksperts un pētnieks. Delnā strādā kopš 2021. gada, vadījis un bijis eksperts vairākos Delnas projektos par datu izmantošanu pretkorupcijas dabā.

Mārtiņš Brencis – CFLA direktora vietnieks Eiropas Savienības fondu sistēmas attīstības jautājumos. Mārtiņa atbildībā ir aģentūras iekšējās kontroles sistēmas atbilstība, informācijas tehnoloģiju attīstības un uzturēšanas jautājumi, kā arī privātās un publiskās partnerības projektu veicināšana un uzraudzība.

Aivis Brutāns – biedrības “Datu skola” aktīvists un SIA “Scandic Fusion” datu zinātnieks.

Noslēgumā visi klātesošie ir aicināti uzkavēties un neformālās sarunās ar ekspertiem dalīties pārdomās par publiski pieejamo pretkorupcijas datu (tai skaitā atvērto datu) infrastruktūras attīstību un izmantošanas iespējām.

Pasākums notiks Ventspils Augstskolas D104. auditorijā.

Lai sekmīgāk plānotu pasākumu un kafijas pauzi, aicinām ikvienu reģistrēties līdz 15. novembrim ŠEIT

 

7.11.2023. / Autors: Ventspils Augstskola / Foto: Ventspils Augstskola