Ventspils Augstskolā pirmajā dienā pieteikušies 43 studēt gribētāji

530

Pirmajā studētgribētāju pieteikumu pieņemšanas dienā vēlmi studēt Ventspils Augstskolā (VeA) izrādījuši 43 reflektanti, no kuriem 19 studēt gribētāji norādījuši mācības VeA kā pirmo prioritāti, liecina informācija portālā Latvija.lv.

Vislielākā interese no potenciālo studentu vidus ir par studijām Latvijas Universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē – attiecīgi 2726 un 2179 reflektanti, no kuriem mācības šajās augstskolās kā pirmo prioritāti norādījuši attiecīgi 698 un 425 cilvēki.

Kopumā starp 12 augstskolām pieteikumu ziņā VeA ir astotajā vietā. Pagaidām lielākais pieteikumu skaits ir par studijām Tulkošanas studiju fakultātē tulkošanā angļu – latviešu – krievu/vācu valodu kombinācijā (10) un Informācijas tehnoloģiju fakultātē datorzinātņu studiju programmā (10).

Reflektantu uzņemšana šajās augstskolās notiek līdz 9.jūlijam.

VeA šogad uzņems studentus 17 dažāda līmeņa studiju programmās.

Elektroniskā pieteikšanās studijām sākās jau 25.jūnijā vienotajā valsts un pašvaldību portālā Latvija.lv, taču pēc pieteikuma elektroniskas iesniegšanas tas ir jāapstiprina klātienē kādā no augstskolu uzņemšanas punktiem, uzrādot nepieciešamos dokumentus. Vienotajā pieteikumā studijām var norādīt līdz 10 studiju programmām no piedāvāto augstskolu studiju programmu klāsta. Izvēlētajām studiju programmām var piešķirt līdz 20 prioritātēm.

Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 12.jūlijā, bet otrās kārtas – 16.jūlijā.

No 2.jūlija var pieteikties arī maģistra studiju programmām, kur reflektantam dokumenti jāiesniedz personīgi VeA līdz 9.jūlijam vai jāatsūta pa pastu līdz 9. jūlijam adresētu Uzņemšanas komisijai, skaidroja VeA.

Kā  jaunums VeA ir bakalaura studiju programma Uzņēmējdarbības akadēmija, kuras studiju modelis būs pilnīgi atšķirīgs no ierastā studiju modeļa un ir aizgūts no Somijas. Jaunajā bakalaura programmā nebūs klasisko lekciju. Tā ir veidota, lai būtu saistoša studentiem balstoties uz praktisku pieredzes gūšanu – learn by doing, skaidroja VeA. Studiju programma ir arī veidota, lai pilnveidotu studenta domāšanas veidu un attīstītu nepieciešamās kompetences, kas palīdzēs pielāgoties nākotnes prasībām un mainīgajai videi.

Uzņēmējdarbības vadības studiju programmā pretendentiem ar profesionālā bakalaura izglītību divu gadu vietā būs jāstudē tikai vienu gadu.

Līdzšinējā maģistra studiju programma Juridisko tekstu tulkošana tiks dēvēta par Lietišķo tekstu tulkošanu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay