Ventspils pilsētas dome izdomājusi veidu, kā Olimpiskajam centram Ventspils izvairīties no uzņēmuma ienākuma nodokļa maksāšanās. Olimpiskajam centram nākamgad būtu jāmaksā nodoklis sportistu atbalsta programmas dēļ. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests par notikušo jau uzsācis pārbaudi, ziņo LTV raidījums de facto

Maksājumi augstas klases sportistiem skaitās ar saimniecisko darbību nesaistīti izdevumi, līdz ar to par tiem jāmaksā uzņēmuma ienākuma nodoklis. Līdz šim olimpiskais centrs nodokli nemaksāja, jo gadus noslēdza ar zaudējumiem, tomēr no nākamā gada nodokļa iekasēšanas kārtība mainīsies un tas atstās vēl lielāku robu iestādes un līdz ar to pašvaldības makā. Pēc domes aprēķiniem, valsts budžetam gadā būtu jāpārskaita ap 120 000 eiro gadā.

Lai to novērstu, Ventspils pilsētas domes kapitāla pārvaldības nodaļa ieteikusi vienkāršu risinājumu – izveidot biedrību, kurai nodot sportistu finansēšanas funkciju un tā varētu izvairīties no lielā nodokļa nomaksas, jo uz biedrībām šāds nosacījums neattiecas.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kas ir Ventspilī valdošās partijas Latvijai un Ventspilij biedre un līdz ar to ļoti pietuvināta persona arī pašam smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam, par Ventspils olimpiskā centra nodokļu jautājumu neesot bijusi informēta un solīja izvērtēt, cik legālas ir šādas darbības.

Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests jau ir uzsācis pārbaudi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA