Ventspils Grain Terminal pabeigs paplašināšanos līdz rudens ražas sezonas sākumam

0
1188

Ventspils ostā strādājošais specializētā graudu kravu pārkraušanas un glabāšanas terminālis AS Ventspils Grain Terminal pabeidzis pirmo posmu paplašināšanās projekta ietvaros, atbilstoši būvniecības grafikam līdz ar maija sākumu pabeidzot termināļa lielākas jaunās noliktavas pamatu izbūvi. Līdz ar to varēs uzsākt sienu ierīkošanas darbus. Jaunā termināļa paplašināšanas darbus iecerēts pabeigt līdz oktobrim.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladislavs Šafranskis stāsta, ka neaizsalstošajā Ventspils ostā izvietotā specializētā graudu kravu pārkraušanas un uzglabāšanas termināļa modernizācijas un paplašināšanas projekts paredz ne tikai būtiski palielināt uzglabāšanas jaudas, pateicoties jaunajai divsekciju universālajai noliktavai, bet arī ļaus paplašināt apstrādājamo kravu nomenklatūru, dodot iespēju saviem klientiem pārkraut ne tikai graudaugus, bet arī citus kravu veidus – eļļas kultūru sēklas, granulas, izspaidas, raušus, un citas. Kā uzsvēra Šafranskis, pēc paplašināšanas terminālim būs iespēja vairāk koncentrēties uz ekoloģiski tīrākām kravām.

“Jau rudenī līdz ar aktīvo jaunās ražas eksporta sezonas sākumu paredzēts nodot ekspluatācijā ne tikai jaunās uzglabāšanas jaudas, bet arī bunkura svarus, kas ļaus klientiem piedāvāt augstas precizitātes komerciālās svēršanas pakalpojumus,” norādīja Šafranskis. Pēc viņa teiktā, termināļa paplašināšanās ļaus uzņēmumam veiksmīgāk konkurēt ar Rīgas, Liepājas un Klaipēdas ostām.

Viņš stāsta, ka pēc projekta īstenošanas terminālī vienlaikus varēs uzglabāt līdz pat 100 000 tonnu graudaugu, kā arī citu produktu kravas. Turklāt caurlaides spēja palielināsies līdz pat diviem miljoniem tonnu gadā. Projekta kopējās investīcijas lēšamas aptuveni septiņu miljonu eiro apmērā. Līdz šim AS Ventspils Grain Terminal vienlaikus varēja uzglabāt līdz 72 000 tonnu, bet caurlaides spēja bija 1,5 miljoni tonnu gadā. Pie termināļa piestātnes, kuras kopējais garums ir 280 metru un dziļums sasniedz 14,5 metrus, var tikt veiktas kraušanas operācijas uz PANAMAX tipa kuģiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Grain Terminal