Koncertzāles Latvija komplekss tika atklāts vien pērnā gada 25. jūlijā, taču jaunajai celtnei jau nepieciešama nepilnību novēršana. Ventspils pilsētas Komunālā pārvalde izsludinājusi 30 tūkstošus eiro vērtu iepirkumu klimata kontroles sistēmas izbūvei ēkas pirmā stāva VIP ģērbtuvēm, turklāt to plānots finansēt no Ventspils pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Ventspils dome ēku prezentēja kā unikālu un energoefektīvu būvi, turklāt šī mērķa sasniegšanai tika izmantoti klimata izmaiņu un kaitīgo emisiju samazināšanai paredzētie Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi. Taču konkrēti kādas nepilnības atklājušās un kā gan gadījies, ka vairāk kā 31 miljonu vērtajā būvē tādas vispār ir, publiski zināms nav.

Ventspils pilsētas domes Finanšu komitejas 2020. gada 7. februāra sēdē, kurā tika skatīts jautājums par maksimālās paredzamās līgumcenas noteikšanu klimanta kontroles sistēmas izbūvei, atbildes uz šiem opozīcijas deputātu jautājumiem sniegtas netika. Toties izskanēja pilsētas izpilddirektora Alda Ābeles paziņojums, ka koncertzāles kompleksā vēl būšot jānovērš daudz nepilnību. No likumības viedokļa šāds paziņojums būtu jāpamato ar aktiem par konstatētajām neatbilstībām. Jo, ja nepilnības radušās ēkas projektētāju vai celtnieku vainas dēļ, tad kādēļ gan par to novēršanu tagad jāmaksā Ventspils pilsētas nodokļu maksātājiem?

Ventspils domes opozīcijas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis un Aivis Landmanis jau vērsušies domē ar lūgumu izsniegt dokumentu, uz kura pamata pieņemts lēmums par nepieciešamību veikt klimata kontroles sistēmas izbūvi. Ņemot vērā Finanšu komitejas sēdē izskanējušo, ka tās izbūve jāveic projektētāju kļūdu dēļ, deputāti nosūtījuši vēstuli arī koncertzāles arhitektam Mārim Malahovskim, kurā cita starpā lūdz atbildēt, vai minētās sistēmas izbūve dažus mēnešu pēc objekta nodošanas ekspluatācijā tiešām jāveic projektētāju kļūdas dēļ, kā arī – kas īsti ir atbildīgs par VIP ģērbtuvēs konstatētajām problēmām.

17.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Merks publicitātes foto