Ventspils mūzikas skolas ērģeles izmaksās 1,3 miljonus eiro

1396
Autors: SXC
Autors: SXC

Vācijas ērģeļbūves fabrikā izgatavos ērģeles jaunbūvējamai Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkai ar koncertzāles funkciju, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā publicētais paziņojums.

Ērģeļu izgatavotājs un piegādātājs izraudzīts sarunu procedūras rezultātā. Tas ir Vācijas pilsētā Bonnā reģistrēts ērģeļu būvniecības uzņēmums Johannes Klais Orgelbau. Kopējā līgumcena ir 1 333 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Jau ziņots, ka tuvāko gadu laikā Ventspils Lielā laukuma dienvidu daļā plānots uzbūvēt jaunu Ventspils Mūzikas vidusskolas ēku ar koncertzāles funkciju. Jaunceļamo ēku projektējis vācu arhitekts Deivids Kuks.

Kopējās plānotās būvprojekta realizācijas izmaksas veido ap 31,8 miljoniem eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli 5,5 miljonu eiro apmērā. Šīs izmaksas iekļauj ne tikai būvdarbu izmaksas, bet arī autoruzraudzības un būvuzraudzības izmaksas, kā arī izmaksas, kas saistītas ar būves nodošanu ekspluatācijā.

Projektu plānots finansēt no vairākiem avotiem. No emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējuma šim projektam izdevies piesaistīt 15 miljonus eiro, bet gandrīz 11 miljonus eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts finansējuma plānots piesaistīt no struktūrfondiem profesionālajai izglītībai.

Ventspils Mūzikas vidusskolas būvniecības konkursā ir saņemti trīs piedāvājumi, un pašlaik turpinās to vērtēšana.

Jau ziņots, ka Ventspils Mūzikas vidusskola ir lielākā Kultūras ministrijas pārziņā esošā kultūrizglītības iestāde ārpus Rīgas un skolai nav savu pastāvīgu, profesionālajai darbībai piemērotu telpu jau kopš 2014.gada sākuma, kad tā pārtrauca darbību bīstamā stāvoklī esošajās ēkās. Kopš tā laika mācību process tiek organizēts vairākās pagaidu telpās dažādās vietās pilsētā.

Īstenojot šo projektu, uz jaunajām telpām pārcelsies visi 500 audzēkņi un 100 pedagogi.