Pagājušajā gadā Ventspils novadā piedzimis tikai 61 mazulis. Salīdzinājumā ar 2016.gadu, Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēto jaundzimušo skaits ir sarucis dramatiski – pērnā gada rādītājs ir par 40 mazuļiem zemāks nekā gadu iepriekš, liecina Ventspils novada pašvaldības publiskotie dati. Tiesa, ir reģistrēts ievērojami zemāks arī miršanas gadījumu skaits.

Kā informē novada pašvaldība, 2017.gadā novadā reģistrēts 61 mazuļa piedzimšanas gadījums: piedzima 31 meitenīte un 30 zēni. Pirmo reizi par jaunajām māmiņām pērn Ventspils novadā kļuva 20 sievietes. Otrais bērniņš piedzima 24, trešais – 14, ceturtais – trim māmiņām. Laulībā dzimuši 29 mazuļi, paternitāte noteikta 31 gadījumā, bet viena dzimšana reģistrēta bez ziņām par bērna tēvu. Viens bērns, kurš reģistrēts Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā, deklarēts citā pašvaldībā, norāda dome.

Atšķirībā no iepriekšējā gada, šoreiz izteikti liels dzimšanas bums vērojams Tārgales pagastā. Visvairāk – 14 mazuļi piedzimuši Tārgalē un pagastā (2016.gadā – deviņi), pa astoņiem mazuļiem nākuši pasaulē Ugāles un Vārves apkaimē (2016.gadā attiecīgi astoņi un 18), pa pieciem – Piltenes un Puzes pagastos (desmit un pieci), Zlēkās un Zirās – pa četriem (trīs un viens), Popē un Užavā – pa trim (17 un deviņi), Ances, Jūrkalnes un Usmas pagastos – pa diviem mazuļiem (2016.gadā attiecīgi astoņi, pieci un trīs).

Populārākais vārds meitenēm ir bijis Emīlija (6), bet zēniem – Endijs, Jēkabs (3) un Artūrs (pa 3). Sešiem bērniņiem vecāki devuši divus vārdus. Joprojām populāri ir seni personvārdi, piemēram, Jānis, Mārtiņš, Edvards, Krišjānis, Anna, Elza un Emma.

Pērn Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 119 mirušie, tostarp 58 vīrieši. Tiesa, mirušo skaits samazinājies ievērojami, jo 2016.gadā reģistrēti 187 miršanas gadījumu. Turklāt vēl iepriekš 2015.gadā miršanas gadījumu skaits sasniedza pat 225.

Pagājušajā gadā novadā noslēgtas 40 laulības, tostarp 17 baznīcā (2016.gadā – 41 laulība, tostarp 11 baznīcā). Divas laulības noslēgtas ar ārzemniekiem, 23 laulības svinīgi reģistrētas Dzimtsarakstu nodaļā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA