Ventspils novada vadība sašutusi par Kuldīgas zemisko rīcību – vēlmi atņemt Jūrkalni

0
142

Ventspils novada pašvaldības vadība publiski paudusi sašutumu par Kuldīgas novada centieniem un vēlmi pārņemt savā pārvaldībā Jūrkalnes pagastu, kas šobrīd pēc teritoriālā iedalījuma ir piederīga Ventspils novadam. Lai uzklausītu arī pašu jūrkalniešu vērtējumu, novada domes vadība 20.janvārī rīkos tikšanos ar pagasta iedzīvotājiem, Ventspilnieks.lv uzzināja novada domē.

Tikšanās notiks plkst.17 Jūrkalnes tautas namā. Tikšanās laikā svarīgākais jautājums būšot tieši par Kuldīgas novada domes lēmumu iekļaut savā teritorijā Jūrkalni. Klātesošajiem būs dota brīva izteikšanās brīvība.

Novada domes vadība cer uz vietējo iedzīvotāju atbalstu pašvaldības nostājai, kas kritizē Kuldīgas novada rīcību un sauc to par nekorektu. Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS) Kuldīgas novada domē pieņemto lēmumu par suitu novada izveidošanu, iekļaujot tajā arī Jūrkalni, nosauca par nekorektu: “Domāju, tas ir nekorekti, jo pirms šāda lēmuma pieņemšanas Kuldīgas novada kolēģiem vajadzēja vispirms to darīt zināmu mums. Neesam saņēmuši ne telefona zvanu, kas liecinātu par vēlmi pievienot Kuldīgas novadam Jūrkalni, nemaz nerunājot par Kuldīgas novada domes lēmumu, kas ir pieņemts 19. decembra domes sēdē. Savukārt ar Ventspils pilsētas domi administratīvi teritoriālās reformas jautājumu kontekstā mums ir laba komunikācija – viens otram paziņojam par savu nostāju un apstiprinātajiem dokumentiem. Iespējams, Kuldīgas novada dome raugās uz Jūrkalni kā prestižu vietu ar pieeju pie jūras, līdz ar to Kuldīgai būtu iespēja startēt piekrastes projektu konkursos – tāpēc tai ir vajadzīgs Ventspils novada pagasts. Cita iemesla neredzu.”

Viņš pauda uzskatu, ka suitu kultūrvēsturisko telpu daudz vairāk stiprina pašreizējais modelis, jo tagad to finansiāli atbalsta Alsungas, Ventspils un Kuldīgas novads. “Ja atbalstu sniegs viena pašvaldība, tas būs mazāks nekā tagad, kad to darām kopīgi. Nedomāju, ka jūrkalnieki būs ieguvēji, pievienojoties Kuldīgas novadam.”

“Mēs neesam gatavi atdot Jūrkalni, jo kopš novada izveidošanas šā pagasta attīstībā ir investēti 1,8 miljoni eiro, bet, ja Jūrkalnes iedzīvotāji lems, ka viņi Ventspils novadam nejūtas piederīgi, šis viedoklis būs jārespektē,” tā uzsvēra Mucenieks.

16.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com