Ventspils ostā pārkrauto kravu apmērs šī gada 11 mēnešos bijis 18,766 miljoni tonnu, kas ir par 1,3% vairāk nekā līdzīgā laika periodā pērn. Līdz ar to, pateicoties labvēlīgai uzņēmumu darbībai ostā, izdevies likvidēt kravu apgrozījuma negatīvo bilanci un pārvērst to pozitīvā virzībā. 

Ja gada pirmajā daļā Ventspils ostā pārkrauto kravu apjoms bija ievērojami zemāks nekā pagājušajā gadā, kad apjoms bija otrs zemākais kopš neatkarības atgūšanas, īpaši gada otrā pusē ar katru mēnesi izdevās starpību samazināt. Novembrī starpība bija izlīdzināta pilnībā, turklāt pat nedaudz ar pozitīvu iezīmi. Novembrī Ventspils ostā pārkrāva 1,805 miljonus tonnu kravu, kas bija piektais ražīgākais mēnesis šogad (labākais bija aprīlis, kad pārkrāva 1,965 miljonus tonnu). Šogad novembrī pārkrautais apjoms ir teju divas reizes jeb par 49,4% vairāk nekā pagājušajā gadā.

Visvairāk novembrī pārkrāva lejamkravas – 801 tūkstotis tonnu (+40,5% vairāk nekā pērn novembrī), beramkravas – 792 tūkstoši tonnu (+93,6%) un ģenerālkravas – 212 tūkstoši tonnu (-7,4%).

Ventspils ostā novembrī apkalpoti 138 kuģi – 93 sauskravas kuģi un 45 tankkuģi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA