Šī gada jūlijā Ventspils ostā strādājošie termināļi kopā pārkrāvuši 1,2 miljonus tonnu. Kopumā gada pirmajos septiņos mēnešos Ventspils ostas termināļi pārkrāvuši 13,6 miljonus tonnu, kas ir par 2,1 miljonu jeb 18% vairāk nekā pirms gada. Īpaši nozīmīgi Ventspils ostas kravu pieauguma pieaugumā bijuši tieši biedrībā Baltijas asociācija – Tranzīts un Loģistika (BATL) ietilpstošo uzņēmumu darbības rādītāji. Skaitliski bilance izskatās veiksmīga, taču nākotnē uzņēmumi raugās ļoti piesardzīgi.

Joprojām kopumā lielākais kravu apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, vērojams akmeņogļu, kā arī ar prāmjiem pārvadātajās ro-ro kravās. Turpina pieaugt ar prāmju operatora Stena Line prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru skaits. Līniju starp Ventspili un Nīneshamni Zviedrijā izmantojuši par 29 507 pasažieriem jeb 33% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu. Savukārt ro-ro kravu apjoms Ventspils ostā palielinājies par 208 tūkstošiem tonnu jeb 21%.

Salīdzinājumā ar jūniju, pārkrauto kravu apjoms Ventspils ostā ir samazinājies par 0,4 miljoniem tonnu. Jūnijā pārkrāva kopumā 1,6 miljonu tonnu kravu. Arī apgrozījuma kāpums līdz ar to sarūk: sešos mēnešos pārkrauto kravu apjoms bija par 23% lielāks nekā pērn.

Kā skaidro BATL prezidente Inga Antāne, jau kopš maija vērojams, ka Krievija atsakās no iepriekš saskaņotajiem pārvadājumu plāniem un reāli tiek pārvadāts ievērojami mazāk kravu nekā sākotnēji parakstītajos līgumos. Šā gada jūlijā faktiski tika pārvadātas tikai 27,9% no iepriekš plānotajām kravām. Turklāt kravu krituma temps arvien pieaug. Ja gada sākumā tie bija vidēji 15%, pavasarī jau pieauga līdz 30%, bet tagad sasnieguši gandrīz 70% līmeni, liecina BATL dati.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA