Ventspils Pilsētas svētku vakara noslēguma koncertam Ostas ielas promenādē repertuārs šogad bija izvēlēts neveiksmīgi, uzskata Aivars Lembergs. Viņš arī pārmeta dziedātājai Laimai Vaikulei neprofesionālu attieksmi – tehnisku problēmu dēļ nodzisis monitors ar dziesmu vārdiem, bet bez šīs palīgierīces dziedātāja neesot varējusi turpināt koncertu.

“Izanalizēsim Pilsētas svētkus. Ir veiksmes, un ir arī neveiksmes. Pirmo reizi parādījās tehniskas problēmas. Iespējams, kādam nāksies atvadīties no amata, jo situācija, ka nav elektrības, nedrīkst būt, kā tas bija promenādē noslēguma koncertā,” norādīja Lembergs.

Noslēguma koncertā, elektrība, iespējams, vēja dēļ uz dažām minūtēm pazuda divas reizes – Jāņa Stībeļa uzstāšanās laikā un neilgi pirms uguņošanas, kad uzstājās Vaikule. Lai gan mikrofoniem skaņa bija nodrošināta, izdzisa skatuves apgaismojums un lielie ekrāni, kuros tālāk no skatuves esošie skatītāji varēja vērot mākslinieku uzstāšanos. Vaikule, nodziedot līdz galam iesākto dziesmu, atvadījās no skatītājiem. Visticamāk, daudzi koncerta apmeklētāji nenojauta, ka Vaikule nenodziedāja visas paredzētās dziesmas.

“Man liekas, ka Vaikulei bija ne visai piemērots, vecs repertuārs, pie tam sliktākais – izrādījās, ka viņa nezina vārdus,” norādīja Lembergs. Bez monitora ar dziesmas vārdiem dziedātāja neesot varējusi turpināt uzstāšanos. “Viņa nezina vārdus, tāpēc nevarēja turpināt koncertu. Kā tas var būt? Profesionāls dziedātājs nāk uz koncertu, nezinot vārdus. Es teicu, lai izvirza pretenziju, jo tā nav profesionāla attieksme. Aktieris nevar kāpt uz skatuves un nospēlēt lugu, ja nezina vārdus,” norādīja Ventspils mērs.

Pēc Lemberga domām, svētku vakara programmai Ostas ielas promenādē repertuārs kopumā nav bijis izvēlēts veiksmīgi. Komponista Borisa Rezņika jubilejas lielkoncertā uzstājās solisti Ralfs Eilands, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Ruskis, Aija Vītoliņa u.c. Pēc tam sekoja Vaikules koncerts, kurā piedalījās Stībelis, Ventspils bigbends un Ventspils kamerorķestris.

“Rezņiks – protams, tas ir gaumes jautājums, bet viņam tomēr ir salīdzinoši maz hītu, un vakara noskaņojums jau prasa nobeigumā vairāk [populāru skaņdarbu],” prātoja Lembergs, gan piebilstot, ka atsauksmes tomēr kopumā bijušas labas, un tas esot galvenais.

“Man likās, ka nebija veiksmīgi izvēlēts repertuārs noslēguma daļai – vājākais pēdējos 10 gados, ko es vispār atceros. Situāciju izglāba labs salūts, kam mēs pievērsām lielu uzmanību,” rezumēja Ventspils mērs.

Autors: LETA / Foto: LETA