Valsts policija (VP) nosūtījusi prokuratūrai kriminālprocesu par vairāk nekā 22 000 eiro piesavināšanos kādā Ventspils ostā strādājošu uzņēmumā, lūdzot sākt kriminālvajāšanu pret bijušo uzņēmuma grāmatvedi, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Daiga Valdmane.

Policijas amatpersonas pabeigušas apjomīgu darbu pie kriminālprocesa par naudas līdzekļu piesavināšanos, kas tika sākts pret 1974.gadā dzimušu sievieti, kura ieņēma galvenās grāmatvedes amatu vienā no Ventspils ostā strādājošajām kapitālsabiedrībām. No 2014. līdz 2016.gadam sieviete veikusi kapitālsabiedrības naudas līdzekļu piesavināšanos vairāk nekā 22 000 eiro apmērā.

Kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma (KL) 179.panta 3.daļas – par piesavināšanos lielā apmērā. KL nosaka, ka par šādu pārkāpumu vainīgo personu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pašlaik sievietei piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – uzturēšanas noteiktā vietā un aizliegums izbraukt no valsts.

Autors: LETA / Foto: LETA