Pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde aicina ikvienu ventspilnieku ziņot būvinspekcijai par tiem privātmāju īpašniekiem, kuri laikā nenotīra teritorijai pieguļošo ietvi un tādējādi iedzīvotājiem ir apgrūtināta pārvietošanā.

Kā skaidro Komunālās pārvaldes pārstāve Sigita Znotiņa, iestāde ziemas sezonā īpaši pastiprināti veicot uzraudzību, lai pilsētas teritorijā regulāri tīra un kaisa ietves, nodrošinātu iespējami labvēlīgākus pārvietošanās apstākļus gājējiem. Tomēr gadoties problēmas, jo visas ietves pilsētā nav Komunālās pārvaldes pārziņā, bet gan privātīpašnieku ziņā.

Privātmāju un daudzdzīvokļu māju pieguļošo teritoriju atbrīvošana no sniega ir mājas īpašnieka vai apsaimniekotāja pārziņā. Znotiņa atgādina, ka pilsētas domes saistošie noteikumi nosaka, ka gājēju ietvju tīrīšana un kaisīšana jāveic katru dienu līdz plkst.8 no rīta, bet nepieciešamības gadījumā tas ir jādara kaut visas dienas garumā.

Tādēļ Komunālā pārvalde aicina ziņot par tiem ventspilniekiem, kuri to atbildībā esošās teritorijas savlaicīgi nenotīra vai nesakopj vispār.

Veloceliņu tīrību nodrošina pašvaldība, tajā skaitātie, kas robežojas ar ietvēm, un tiek tīrīti mehanizēti. Visi veloceliņi tiek iedalīti A un B klasēs, A klases veloceliņi ziemas apstākļos pēc snigšanas ir jānotīra divu stundu laikā. Bet B klases veloceliņi jānotīra sešu stundu laikā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA