Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā saglabājies 4,8% robežās, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem. 

Vēl oktobra otrajā pusē bezdarba līmenis bija tikai 4,0%, taču divu mēnešu laikā šis skaitlis ir pieaudzis par 0,8%.

Pirmssvētku nedēļas laikā bezdarbnieku rindas pieaugušas par 22 cilvēkiem, līdz ar to šonedēļ oficiāli bez darba bija reģistrēti 976 ventspilnieki. Pirms diviem mēnešiem, kad rādītājs bija vien 4,0%, oficiāli bez darba bija par 145 cilvēkiem mazāk – 831 ventspilnieks. Pirms gada situācija bija labāka. Kā liecina domes paustā informācija, pērn šajā laikā bez darba bija 911 ventspilnieki, tātad – par 65 cilvēkiem mazākas bezdarbnieku rindas.

Ja agrāk bezdarba līmenis Ventspilī bija zemāks nekā vidēji Latvijā, tad šonedēļ šis rādītājs 4,8% ir tāds pats kā Latvijā kopumā. Kurzemes reģionā kopumā šis rādītājs ir 5,4%.

Republikas mēroga pilsētu vidū Ventspils pilsēta ievērojami atpaliek no līderu kvarteta. Joprojām zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi 3,0% un 3,2%. Ar 3,6% seko Jelgava un Jūrmala. Aiz Ventspils cieši seko Jēkabpils (5,0%) un Liepāja (5,3%), tālāk ir Daugavpils (6,8%) un Rēzekne (8,7%).

Pirmssvētku pēdējā darbadienā NVA Ventspils filiālē bija pieejamas 184 brīvas vakances. Pašlaik tiek meklēti 43 kravas automašīnu vadītāji, 21 betonētājs, 15 elektriķi, pa 10 būvniekiem, apkopējiem, namdariem un ķīmiskās tīrīšanas darbiniekiem.

26.12.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay