Ventspils pilsētā četru mēnešu laikā, no 1.aprīļa līdz 31.jūlijam, nozagti kopumā 16 velosipēdi, vēl divi – Ventspils novadā, liecina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes statistikas dati. Policija aicina ventspilniekus un pilsētas viesus vienmēr padomāt par sava divriteņa drošību, pat ja tas atrodas jūsu mājās.

Ventspils pilsētā 10 zādzības notikušas Ventas kreisajā krastā, savukārt tikai sešas – Pārventā, kur parasti ir augstāks zādzību no īpašumiem un citu noziegumu skaits. Visvairāk velosipēdu zādzības izdarītas Jūras ielas, Kuldīgas ielas, Bērzu ielas un Meža ielas rajonos. Sešos gadījumos velosipēdi nozagti tirdzniecību vietu ārpusē, trijos gadījumos pie daudzdzīvokļu ēkām, divos gadījumos no privātmāju pagalmiem, divos gadījumos no velosipēdu novietnēm pie izglītības iestādēm.

Piecos gadījumos nozagtie velosipēdi zādzības brīdī bija saslēgti ar drošības atslēgu, kas liecina par to zemo efektivitāti.

Valsts policijai ir izdevies atgūt 11 no 16 nozagtajiem velosipēdiem.

Valsts policija aicina velosipēdus novietot drošās vietās: tur, kur ir uzstādītas videonovērošanas kameras, kur varat velosipēdu uzraudzīt, tāpat vietās, kur uzturas daudz cilvēku. Tāpat aicinājums velosipēdu novietot drošā velosipēdu novietnē, kā arī iekštelpās, bet arī tur to pieslēdzot ar drošības atslēgu. Iesakām arī izvairīties no velosipēdu novietošanas kāpņutelpās bez uzraudzības, tajā skaitā, kuru ārdurvis aprīkotas ar drošības kodu, jo tas parasti nav bijis šķērslis velosipēdu zādzību izdarīšanai, kā arī velosipēdus kāpņutelpās diemžēl nepasargā arī drošības atslēgas.

Lai palielinātu velosipēdu īpašnieku aizsardzību pret velosipēdu zādzību, kā arī, lai nodrošinātu reģistrēto velosipēdu papildu identifikāciju, Valsts policija aicina iedzīvotājus reģistrēt savu velosipēdus, kas ir izdarāms Ceļu satiksmes drošības direkcijas interneta vietnē https://www.csdd.lv/velosipedu-registracija/vispariga-informacija, velosipēda īpašniekam šajā gadījumā ir iespēja saņemt velosipēda reģistrācijas uzlīmi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay