Daugavpils teātris Ventspilī izrādīs Īsu pamācību mīlēšanā

1438
Autors: Daugavpils teātris
Autors: Daugavpils teātris

Aprīlī ar divām viesizrādēm Ventspilī uzstāsies Daugavpils teātris. Abas izrādes paredzētas vienā dienā – 20.aprīlī, portāls VentspilsBalss.lv uzzināja teātra namā Jūras vārti.

Vispirms plkst.13.00 paredzēta izrāde bērniem. Tas būs pasaka jeb mūzikls Leo – mazais lauva, kurā tiek izstāstīta galvu reibinošu deju un triku, mūsdienīgu mūzikas ritmu un spilgtu krāsu valodā. Šis stāsts ir par lauvēnu, kurš dodas uz džungļiem mācīties no citiem zvēriem lietas, kas katram var dzīvē noderēt – godīgumu, drosmi, pieticību, cieņu pret vecākiem un citas noderīgas īpašības.

Šī izrāde guva atzinību arī kritiķu vidū un tika nominēta Spēlmaņu nakts 2015 balvai kategorijā Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem, par kostīmiem izrādē Inga Bermaka Apiah un Agnese Leilande nominētas balvai kategorijā Gada kostīmu vai grima mākslinieks.

Vakarā, plkst.19.00, daugavpilieši izrādīs Latvijas lugu zelta fonda izrādi – Rūdolfa Blaumaņa iestudējumu Īsa pamācība mīlēšanā, kuru caurstrāvo mīlestība pret savu zemi, sētu, cilvēkiem, darbu un tradīcijām. Izrādes laikā skanēs Raimonda Paula dziesmas Daugavpils teātra aktieru un viesaktieru izpildījumā. Muzikālajā iestudējumā piedalās arī Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele un populārā Latgales grupa Laimas Muzykanti. Izrādes darbība notiek laukos, kur Viļņu Jānis izmisīgi meklē sev dzīvesbiedri. Pretendentes ir dažādas – skaistas, čaklas un krietnas, bet, kad tu pienāc pavisam tuvu klāt, mani, ka viss nav tā, kā ļaudis runā. Šādās reizēs lieti noder viltība, caur ko tad arī var atrast to īsto un vienīgo.