Ventspils pilsētas dome atbalstījusi projektu Izglītības iestāžu mācību vides infrastruktūras uzlabošana un materiāltehniskās bāzes pilnveidošana, kas paredz četru gadu laikā astoņās Ventspils skolās par 5,32 miljoniem eiro veikt būvdarbus un iegādāties aprīkojumu.

Būvdarbus un iegādes realizēs Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā, 2.vidusskolā, 3.vidusskolā, 4.vidusskolā, 6.vidusskolā, 1.pamatskolā, 2.pamatskolā un Pārventas pamatskolā.

Visās astoņās skolās pabeigs 2013.gadā sākto bezvada interneta izbūvi un veiks infrastruktūras atjaunošanu, kapitāli izremontējot 146 mācību telpas. 6.vidusskolā noritēs remonts skolas lasītavā un bibliotēkā. Tāpat 2.pamatskolā un 2.vidusskolā atjaunos sporta zāles, kur izbūvēs arī piespiedu vēdināšanas sistēmas. Plānots veikt arī elektriskā apgaismojuma un elektroapgādes sistēmu atjaunošanu piecās skolās, ugunsgrēka automātiskas atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu izbūvi sešās skolās un izbūvēt automātiskās balss ugunsgrēka izziņošanas sistēmas trīs skolās.

Astoņās Ventspils pašvaldības skolās kopumā iegādāsies 227 stacionāros datorus, 253 portatīvos datorus, astoņas interaktīvās tāfeles, kā arī 94 projektorus un 56 dokumentu kameras.

Projekts izmaksās 5 321 157 eiro, no kuriem 4 100 000 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi.

Šogad Ventspils 3.vidusskolā atjaunotas 16 mācību klases, veikta bezvada interneta izbūve, nomainīta elektrosadalne ēkas cokolstāvā, kā arī visā ēkā izbūvēta ugunsgrēka automātiskas atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma.

Savukārt 4.vidusskolas pirmajā stāvā atjaunotas četras mācību telpas un veikta bezvadu interneta izbūve.

6.vidusskolas pirmajā stāvā atjaunotas sešas mācību telpas, veikta bezvadu interneta izbūve, atjaunota elektroapgādes sistēma, izbūvēta ugunsgrēka automātiskas atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, kā arī automātiskā balss ugunsgrēka izziņošanas sistēma skolas pirmajā stāvā.

Visās 26 atjaunotajās mācību klasēs izvietotas 1306 jaunas pārvietojamās mēbeles. Lai 2017.gadā īstenotu šos būvdarbus un iegādes, pašvaldība kopumā ieguldījusi 980 543 eiro.

Autors: LETA / Foto: LETA