Ventspilī atklātas Krievu kultūras dienas, kas ilgs līdz oktobra vidum

1256

Ventspilī nedēļas nogalē ar ansambļa Skaz koncertu tika atklātas Krievu kultūras dienas, informē Ventspils Kultūras centrā.

Ventspils pilsētā Krievu kultūras dienas tiek rīkotas jau 16.gadu. Dalībnieki bijuši ne tikai Ventspils kolektīvi un kolektīvi no citām Latvijas pilsētām, bet arī viesi no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

Šogad par Krievu Kultūras denu viesi kļūs Vitālija Rumjanceva vārdā dibinātais krievu tautas instrumentu ansamblis Skaz no Pleskavas, mākslinieciskais vadītājs Konstantīns Ababkovs, baletmeistare Jana Koļukajeva. Tieši šis ansamblis sestdien atklāja Krievu kultūras dienas Ventspilī.

23.septembrī koru mūzikas mīļotājus gaida kora Slavjaņe koncerts, kas notiks Pārventas bibliotēkā. Savukārt 24.septembrī ikviens varēs piedalīties, par tradīciju kļuvušās, krievu tautas spēlēs “lapta”, “gorodki”, “babki”, “višibali”.

30.septembrī dzejas un bardu dziesmu mīļotāji varēs noskatīties programmu Mīlestību dziesmas, ko izpildīs Rīgas bardi Tatjana Sokolova un Sergejs Stepaņenko.

No 2. līdz 14.oktobrim ventspilniekus priecēs gleznu reprodukcijas mākslas izstādē Krievi Latvijā 18.gs.beigās I.Broces acīm.

5.oktobrī M.Dostojevska muzeja Sanktpēterburgā vecākā zinātniskā darbiniece Nataļja Švarca vadīs lekciju – sarunu par tēmu Dostojevska Pēterburga, bet 10.oktobrī Rīgas žurnāliste, režisore Nataļja Zaharjata par to, kas šodien notiek mūsdienu krievu teātrī.

6. un 7.oktobrī pirmo reizi Krievu kultūras dienu ietvaros notiks Starptautiskais bērnu jauniešu folkloras festivāls Oseņini, kura iniciators ir bijušā ventspilniece, bērnu folkloras ansambļa Jurjev deņ vadītāja. Festivāla viesi būs kolektīvi no Polijas, Lietuvas, Krievijas, autentiskās folkloras studijas Iļjinskaja Pjatnica no Rīgas un folkloras ansamblis Jurjev deņ no Ventspils. Festivāla programmā – tautasdziesmas, dejas, riņķa dejas, spēles, kā arī radošā darbnīca Manu senču mantojums un jauniešu vakaru un pulcēšanas vadīšanas meistarklase.

Krievu kultūras dienas noslēgsies 14.oktobrī ar Rīgas vokālā ansambļa Vereteno koncertu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA