Ventspils šodien var kļūt par Latvijas jauniešu galvaspilsētu

1374
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Ventspils ir viena no tām trim pilsētām, kas iekļuvusi Izglītības un zinātnes ministrijas konkursa finālā un piektdien, 9.decembrī, var kļūt par Latvijas jauniešu galvaspilsētu, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja ministrijā.

Piektdien Jelgavas Tehnikumā notiks konkursu Labākais darbā ar jaunatni 2016 un Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2017 svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Konkursa par Latvijas jauniešu galvaspilsētu uzvarētājs – pilsēta vai novads – visa gada garumā kļūs par epicentru svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem. Tāpat uzvarētājs saņems goda plāksni un ceļojošo kausu.

Konkursā kopumā tika saņemti seši pieteikumi, kurus iesniedza Daugavpils, Jūrmalas, Liepājas, Ventspils pilsēta, kā arī Nīcas un Ogres novads. Konkursa otrajai kārtai konkursa vērtēšanas komisija izvirzīja trīs finālistus – Liepājas pilsētu, Ventspils pilsētu un Ogres novadu.

Konkursa Labākais darbā ar jaunatni 13 nominācijās tika saņemti 58 pieteikumi četrās kategorijās.

Šogad, atzīmējot Eiropas Brīvprātīgā darba 20 gadu jubileju, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra godinās arī tās pašvaldības un organizācijas, kas aktīvi piedalījušās Eiropas Brīvprātīgā darba projektu īstenošanā.