Ventspils stacijā piestājis pasažieru vilciens pirmo reizi 8 gadu laikā

3022

Pirmo reizi vairāku gadu garumā pirmdien Ventspils dzelzceļa stacijā piestāja pasažieru dīzeļvilciens. Tiesa, tas gan nav regulāras pasažieru vilcienu satiksmes atjaunošanas pirmais reiss, bet gan īpašs VAS Latvijas dzelzceļš organizēts brauciens – spodrības mēneša pieturpunkts, informē LDz.

Šonedēļ Latvijas dzelzceļš pirms Latvijas Lielās talkas norisēm sadarbībā ar lielākajām Latvijas ostām labiekārto dzelzceļa apkārtni Ventspilī, Liepājā un Rīgā. Pirmais pieturas punkts pirmdien bija Ventspils dzelzceļa stacijā. Nesen atjaunotās unikālās stacijas ēkas apkārtnē LDz prezidents Edvīns Bērziņš, viceprezidents Ēriks Šmuksts un Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis stacijas teritorijā iestādīja daudzgadu ceriņus.

“Dzelzceļā teritorijas sakopšanas un apzaļumošanas tradīcijas ir senas – sāktas jau pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Šodien tās turpinām, taču, apzinoties, ka dzelzceļa un ostu darbība ir cieši saistīta, rosinājām šopavasar kopīgi ar ostu pārvaldēm apzaļumot šo pilsētu stacijas, tādējādi ne tikai ikdienas darbā, bet arī rūpēs par apkārtējo vidi esot vienoti,” tā komentēja Bērziņš.

Savukārt piektdien labiekārtošanas darbi, piedaloties Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas vadības pārstāvjiem, paredzēti arī Liepājas stacijas teritorijā, bet Krievu salas tuvumā esošajā Bolderājas stacijā LDz kociņus stādīs kopā ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku.

Vienlaikus ar talkas norisi šonedēļ uzsākti LDz ikgadējie pavasara infrastruktūras apbraucieni, lai klātienē novērtētu infrastruktūras stāvokli un plānotu nepieciešamos modernizācijas un uzturēšanas darbus. Šonedēļ LDz vadība un tehniskie speciālisti apskata Ventspils, Rēzeknes, Daugavpils un Liepājas līniju stāvokli, bet turpmākajās nedēļas tiks pārbaudītas arī citas līnijas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Ekrānšāviņš no Ventspils brīvostas pārvaldes ieraksta Facebook