Nedēļas garumā no 2021. gada 24. līdz 28. maijam Ventspils Tehnikuma pieci audzēkņi piedalījās Erasmus+ projekta “Port VET Hub” starptautiskās mācības.

Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta “Port VET Hub” (projekta Nr. 2019-1-ES01-KA202-065490) ietvaros projekta partneri no Konstantas (Rumānijas) un Barselonas (Spānijas) īstenoja virtuālo mācību mobilitāti “Eiropas profesionālās izglītības jaunieši nākotnes ostu darbos”. Aktivitātē piedalījās 20 jaunieši no 4 Eiropas valstīm: Latvijas, Rumānijas, Portugāles un Spānijas.

Mācību mērķis –  līdzdarbojoties dažādu valstu audzēkņiem un ostas nozares pārstāvjiem, dalīties pieredzē un iespaidos par ostu lomu un izaicinājumiem, sniedzot jauniešiem zināšanas par prasmēm un kompetencēm, kas nepieciešamas, lai veidotu karjeru ostu nozarē.

Sasniegtie mācību rezultāti: audzēkņi guva jaunas zināšanas un pilnveidoja izpratni par iemaņām, kuras viņiem jāapgūst un kuras būs svarīgas ostām nākotnē. Tika uzlabota izpratne par karjeras iespējām ostu nozarē un sniegts ieskats daudzsološajā nākotnē, kāda paveras tieši profesionālās izglītības absolventiem.

Dalībnieki novērtējuma aptaujā uzsvēra, ka ir uzzinājuši jaunas un noderīgas zināšanas ostu nozarē, apguvuši komandu veidošanas prasmes, uzlabojuši angļu valodas, sociālās un digitālās prasmes (lietojot dažādas platformas un rīkus).

Ventspils Tehnikuma audzēkne Lelde Upīte – Bībere mācību laikā projekta dalībniekus iepazīstināja ar Ventspils Brīvostu un demonstrēja video, kas lieliski atspoguļo Ventspils pilsētas ostas un tās ražojošo uzņēmumu darbību. Paldies Ventspils Tehnikuma audzēkņiem par dalību mācībās: Leldei Upītei – Bīberei (TIK2017), Aleksim Tiļugam (E2017), Arinai Tarcevai (KP2018), Aigaram Roderim – Rodertam (MT2018) un  Endijam Bertānam (DT2018).

Plašāka informācija par Erasmus+ projektu ir pieejama interneta mājas lapā https://www.ventspilstehnikums.lv/port-vet-hub/, kā arī projekta mājas lapā https://portvethub.wordpress.com/.

 

10.06.2021. / Autors: Ventspils Tehnikums / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs