Kārtējais pavērsiens smagos noziegumos apsūdzētā un Ventspils pilsētas mēra amata pienākumu pildīšanā ierobežotā Aivara Lemberga krimināllietā. Pirmdien tiesas sēdes laikā kļuva zināms, ka veselības stāvokļa dēļ krimināllietā vairs nepiedalīsies tiesas sēdes priekšsēdētājs tiesnesis Boriss Geimans.

Kā ziņo aģentūra LETA, par jauno priekšsēdētāju izvēlēta lietas tiesnese Irīna Jansone.

Savukārt par Lemberga advokātu tiesa nozīmēja jau agrāk izvēlēto valsts nodrošināto aizstāvi Genādiju Ivankinu. Paša Lemberga izraudzītais aizstāvis Aivo Leimanis devis iesniegumu, kurā apliecina, ka Lembergs ir atsaucis vienošanos ar viņu par aizstāvības nodrošināšanu.

Ivankins tiesai sākotnēji lūdza septiņus mēnešus ilgu laiku, lai iepazītos ar lietas materiāliem, taču tiesa nolēma, ka, vismaz pagaidām tiks samazināts lietas skatīšanas biežums, proti, līdzšinējo četru reižu nedēļā vietā lieta tiks skatīta divas reizes nedēļā.

Tiesa arī vaicāja apsūdzēto Anša Sormuļa un Anrija Lemberga advokātiem, vai viņi būtu gatavi sākt savas debašu runas, taču aizstāvji atbildēja noliedzoši, skaidrojot, ka bija rēķinājušies, ka Aivara Lemberga aizstāvja debašu runa ilgs līdz gada beigām, tādēļ, lai gan debašu runas rakstīšana esot sākta, tā vēl ne tuvu neesot pabeigta. Tomēr tiesa nolēma, ka vai nu advokātam Jānim Rozenbergam vai advokātam Oskaram Rodem ceturtdien, 12.septembrī, būs jāsāk lasīt savu debašu runu. Tiesa piebilda, ka, ja aizstāvji nebūs gatavi teikt debašu runu, tad tiesa uzskatīs, ka viņiem nav ko teikt.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Reinis Inkēns, Saeima