Vienīgais šogad glābējsilītē atstātais zīdainis – Ventspilī

0
0

Kopš 2009.gada Latvijā glābējsilitēs kopumā atstāti 44 zīdaiņi. Turklāt šis ir pirmais gads glābējsilītes projekta vēsturē, kad tajā atstāts tikai viens zīdainis. Tas noticis tieši Ventspilī, liecina projekta Babybox apkopotā informācija.

Kopumā glābējsilītes visā Latvijā nonākuši 44 bērni – 20 zēni un 24 meitenes. Lielākajai daļai no viņiem bija labs, ļoti labs vai apmierinošs veselības stāvoklis, atsevišķos gadījumos bērnu veselības stāvoklis bija normas robežās, bet divos gadījumos bērnu veselības stāvoklis bija vidēji smags. Vairākos gadījumos silītē tika ievietots tikai divas vai trīs dienas vecs zīdainis.

Arī veidi, kā bērni tika atstāti glābējsilītēs, bijuši ļoti atšķirīgi. Vairākos gadījumos bērni atstāti ar norādījumiem par bērna dzimšanas datumu, svaru, garumu, asinsgrupu un saņemtajām potēm, turklāt atsevišķos gadījumos norādīts arī bērna vārds. Reizēm bērniņš atstāts kopā ar autiņbiksītēm, pudelītēm ar ēdienu, apģērbu, sedziņu un pat krēmu. Kāds bērniņu atstājis arī ar norādījumu, cik zīdainis apēd.

Visbiežāk, atstājot bērnu, cilvēki nav norādījuši iemeslus, tomēr vienā gadījumā māte uzskatījusi, ka nevar adekvāti mīlēt un aprūpēt savu bērnu, tāpēc nodod viņu audzināšanā vecākiem, kuri to spēs. Kāda cita māte norādījusi, ka par bērnu parūpēties nevar finansiālu apstākļu dēļ.

Šogad glābējsilīte nonācis tikai viens zīdainis – 3,750 kilogramus smags un 52 centimetrus garš puisītis, kurš tika atstāts Ventspils glābējsilītē. “Bērns bija ietērpts zilās drēbītēs, līdzi vēstule ar norādītu bērna dzimšanas datumu un laiku. Mediķi pēc bērniņa apskates secinājuši, ka viņa veselība ir normas robežās,” teikts gadījuma aprakstā.

Šis ir pirmais gads, kurā līdz septembrim glābējsilītēs nonācis tikai viens bērns. Pēdējos trīs gadus – 2017., 2016. un 2015.gadā – glābējsilītēs kopumā nonākuši 15 bērni, katru gadu pa pieciem. Visvairāk bērnu glābējsilītes tika atstāti 2012.gadā, kad tika atstāti deviņi bērni.

Lielākā daļa jeb 26 bērni tika atstāti Rīgā, četri – Jelgavā, par trim – Rēzeknē un Daugavpilī, bet pa diviem – Madonā, Valmierā, Liepājā un Ventspilī.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay