Šajā pirmdienā Latvijā gaidāms stiprs ziemeļrietumu vējš, kas piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 26–31 m/s, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pirmdien, 17.janvārī, laikapstākļus noteiks plašs ciklons, kas no rīta atradīsies virs Igaunijas un turpinās virzīties uz dienvidaustrumiem. Debesis aizklās mākoņi, kas daudzviet nesīs slapju sniegu, sniegu, un vietām austrumos sniega segas biezums palielināsies par 5–8 cm.

Vējš pakāpeniski iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem un jau daudzviet būtiski pastiprināsies brāzmās līdz 20–24 m/s, bet piekrastes rajonos sasniedzot pat 26–31 m/s.

Dienā debesis brīžiem skaidrosies, un vakarā mākoņi izklīdīs jau teritorijas lielākajā daļā.

Rīgas līča dienvidu piekrastē vēja ietekmē paaugstināsies ūdens līmenis.

Dienas laikā saglabāsies –2…+3 grādu (pēc Celsija) robežās, vien austrumos pazemināsies par dažiem grādiem.

Autovadītājiem jābūt piesardzīgiem, jo snigšanas laikā ceļi būs slideni un redzamība būs pasliktināta, brīžiem arī putinās.

Vētras laikā var tikt lauzti koki, nenostiprināti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu un radīt postījumus.

Gaidāmi elektropadeves traucējumi!

Otrdien ciklona ietekme mazināsies un dienā laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars no dienvidrietumiem. Naktī vēl pūtīs mērens līdz mēreni stiprs vējš, brāzmās saglabājoties līdz 15–19 m/s, bet piekrastē līdz 20–23 m/s, savukārt pēcpusdienā vējš iegriezīsies no rietumiem, dienvidrietumiem un pierims.

Naktī vēl vietām uzsnigs, bet dienā, spiedienam paaugstinoties, debesis daudzviet skaidrosies un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Minimālā gaisa temperatūra naktī gaidāma +1…–4 grādi, austrumu rajonos būs nedaudz aukstāks, tur –4…–7 grādi, bet dienā maksimālā gaisa temperatūra valsts rietumos būs 0…+3 grādu robežās, savukārt, virzoties tālāk uz austrumiem, gaisa temperatūra nebūs augstāka par 0…–5 grādiem.

Trešdien atmosfēras spiediens pakāpeniski sāks pazemināties, Latvijai pietuvojoties kārtējam ciklonam no ziemeļiem. Mākoņu daudzums palielināsies, tomēr nokrišņi gaidāmi vien dažviet – rietumos neliels lietus, bet austrumos sniegs. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs dienvidrietumu vējš, dienā Kurzemē tas brāzmās sasniegs 15–18 m/s.

Termometra stabiņš nakts sākumā noslīdēs līdz 0…–5 grādu atzīmei valsts rietumos, un noslīdēs zem –5 grādiem atzīmei valsts austrumos, tomēr pakāpeniski Latvijā ieplūdīs nedaudz siltāka gaisa masa, un dienas gaišajās stundās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +1…+5 grādiem.

Pēc aktuālām LVĢMC prognozēm, nedēļas otrajā pusē valsti no ziemeļiem šķērsos vēl viens ciklons.

Ceturtdien un naktī uz piektdienu ziemeļrietumu vējš brāzmās sasniegs 20–22 m/s, bet pierims nedēļas nogalē.

Nokrišņu daudzums palielināsies – ieplūstot aukstākam gaisam un gaisa temperatūrai pazeminoties zem nulles atzīmes, valsts lielākajā daļā gaidāms sniegs, vietām arī putinās. Brīvdienās atmosfēras spiediens paaugstināsies, līdz ar ko nokrišņi mitēsies, debesis skaidrosies, kā arī gaidāma vēja pierimšana.

 

17.01.2022. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs