Visu šo darba nedēļu laika apstākļi saglabāsies īsti pavasarīgi – dienas būs saulainas un siltas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Turpmākajās dienās laika apstākļus pie mums Latvijā turpinās noteikt anticiklons, līdz ar to mākoņu būs maz un nokrišņi nav gaidāmi. Vējš būs lēns līdz mērens un pūtīs no ziemeļu puses. Lai gan gaisa temperatūra kopumā pakāpeniski paaugstināsies, tomēr vēl vietām nakts stundās termometra stabiņš noslīdēs zem 0 grādu atzīmes. Savukārt dienas laikā saule gaisu iesildīs līdz +10… +15 grādiem, vien Kurzemē līča piekrastē atsevišķās dienās pieturēsies nedaudz vēsāks laiks.

Nedēļas nogalē anticiklons pakāpeniski atkāpsies uz rietumiem, bet virs Krievijas ziemeļrietumiem aktivizēsies ciklons. Tā ietekmē Latvijā palielināsies mākoņu daudzums, un nākamās nedēļas sākumā brīžiem gaidāmi arī nokrišņi un vēja pastiprināšanās. Saistībā ar šo ciklonu Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, līdz ar to gaisa temperatūra atkal pazemināsies. Ja naktīs tā vēl pieturēsies -1…+4 grādu robežās, tad dienās pašā nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā tā nebūs augstāka par +6…+10 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Zane Bitere/LETA