VNT noraida apsūdzības par smaku izplatību, jo todien pārkraušanas darbus nemaz nav veicis

1218
Autors: Ventspils nafta termināls
Autors: Ventspils nafta termināls

SIA Ventspils nafta termināls noraida uzņēmumam izvirzītās apsūdzīvas saistībā ar spēcīgās naftas produktu smakas izplatību 3.decembrī, kaut arī todien uzņēmums pārkraušanas darbības nemaz nav veicis, uzsvērts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā presei.

Uzņēmums saņēmis kopumā četras oficiālas sūdzības saistībā ar naftas produktu smaku izplatību Ventspilī 3.decembrī. Sūdzības reģistrēja Valsts vides dienesta pārstāvji, no kuriem viens atrodas Tukumā un otrs ieņem Ventspils reģionālās vides pārvaldes (VRVP) kontroles daļas vadītājas amatu. Uzņēmums norāda, ka 3.decembrī VRVP kontroles daļas vadītāja pieprasīja VNT pārstāvja klātbūtni sūdzības vietā – Tirgus laukumā, kur bija jūtama spēcīga naftas produktu smaka.

“Ierodoties un satiekoties ar VRVP kontroles daļas vadītāju, VNT pārstāvis informēja, ka VNT neveic nekādas pārkraušanas darbības un līdz ar to nevar izraisīt pilsētā izplatījušās smakas. Šie fakti liecina par to, ka Valsts vides dienesta ierēdņi nav veikuši nekādu situācijas izmeklēšanu un pārbaudi pirms apsūdzību izvirzīšanas,” paziņojumā norāda VNT.

VNT uzsver, ka šis gadījums un citi līdzīgi gadījumi pagātnē raisa nopietnas šaubas par Valsts vides dienesta kompetenci, ņemot vērā, ka dienestam savā darbībā jāvadās pēc objektivitātes un pārbaudītiem faktiem.

“Ventspilī, it īpaši attiecībā uz VNT, šī dienesta amatpersonas balstās uz pieņēmumiem. Turklāt, šādu pieeju izmanto arī vietējie plašsaziņas līdzekļi, publicējot nepatiesus un neobjektīvus ziņojumus,” paziņojumā uzsver uzņēmums. “Šāda rīcība atstāj negatīvu iespaidu un ietekmi ne tikai uz uzņēmuma reputāciju, bet arī par iestāžu darbību un plašsaziņas līdzekļu neatkarību Latvijā. Tas neveicina uzņēmēju uzticības veidošanos un vēlmi investēt Latvijā, kas ir jo īpaši svarīgi esošajos ekonomikas apstākļos.”