SIA Ventspils nafta termināls plāno sākt izmantot pastāvīgo tvaiku savākšanas iekārtu savā darbībā ne vēlāk kā 2018.gada 31.maijā, informē uzņēmums.

Šonedēļ uzņēmums rīkoja sabiedrisko apspriešanu par plānotajām izmaiņām savā B kategorijas piesārņojošas darbības atļaujā. VNT plāno uzstādīt tvaiku savākšanas iekārtu un veikt izmaiņas pārkraujamo produktu klāstā saistībā ar iekārtas izmantošanu.

“Organizētā sabiedriskā apspriešana ir nozīmīgs etaps nepieciešamo atļauju saņemšanas procesā, lai īstenotu TSI projektu. Apspriešanas laikā VNT speciālisti iepazīstināja klātesošos ar plānotām izmaiņām uzņēmuma pašreizējā darbībā un sniedza aktuālu informāciju par TSI uzstādīšanas progresu. Lai sniegtu vispusīgu ieskatu TSI projektā, VNT piesaistīja ekspertus no PSI Risks un audits un SIA Estonian Latvian Lithuanian Environment, kuri prezentēja gaisa kvalitātes izmaiņu novērtējumu Ventspilī pēc TSI uzstādīšanas,” skaidroja uzņēmums.

Pasākumu apmeklēja Ventspils reģionālās vides pārvaldes, Ventspils pilsētas domes pārstāvji un vietējie iedzīvotāji. Visiem klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar jaunāko informāciju par projektu un uzdot jautājumus atbildīgajiem speciālistiem. Rakstiskus priekšlikumus par šo jautājumu var iesniegt Ventspils reģionālajai vides pārvaldei līdz 13.aprīlim.

VNT plāno sākt izmantot pastāvīgo TSI savā darbībā līdz 2018.gada 31.maijam. Īstenojot TSI projektu, VNT cer ne tikai sekmēt vides standartu paaugstināšanu Ventspilī, bet arī nodrošināt naftas produktu stabilu pārkraušanu Ventspils ostā, kas savukārt veicinās Ventspils ostas turpmāko darbību un Latvijas tranzīta nozares attīstību.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SIA Ventspils nafta termināls