Četru partiju apvienība, kas gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās plāno piedāvāt ostas pilsētas Ventspils iedzīvotājiem alternatīvu līdzšinējai pilsētas pārvaldībai, sola nodrošināt demokrātisku pilsētas vadību, plašu sociālo pakalpojumu klāstu, stimulēt ostas attīstību, kā arī veidot mazajiem uzņēmumiem pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi. Apvienība, kura kā mēra kandidātu izvirzījusi Ģirtu Valdi Kristovski (Vienotība), ir pārliecināta, ka ar Ventspils pieejamajiem resursiem ir iespējams iedzīvotāju un pilsētas attīstības labā paveikt krietni vairāk nekā tas izdevies līdzšinējam pilsētas saimniekam Aivaram Lembergam.

Latvijas attīstībai pārstāvis Edgars Čeporjus uzskata, ka svarīgākais ir piedāvāt tādu pilsētas pārvaldību, kas nepazemo citus cilvēkus. “Nav jau noslēpums, ka esošā pilsētas vadītāja darbs nav bijis diez ko koleģiāls. Tas ir bijis vairāk autoritatīvs un uz pazemojumu vērsts. Vajadzīgs komandas darbs ar sinerģijas efektu visiem pārvaldībā un lēmumu pieņemšanā iesaistītajiem,” pauž Čeporjus.

Runājot par to, ka jau pašlaik pilsēta izrāda pretimnākšanu gan pensionāriem ar regulārām piemaksām pie pensijas uz svētkiem, gan brīvpusdienām skolēniem, kā arī citus svarīgus sociālus pakalpojumus, Čeporjus uzsver, ka vienkārši ventspilnieki nezina, ka arī citās pilsētās pieejams tieši tas pats un pat reizēm vēl vairāk.

Ja pilsētas vara pārietu partiju apvienības rokās, Čeporjus sola atbalstīt mazo uzņēmumu veidošanos un darba vietu radīšanu arī mazākos uzņēmumos, nevis deklarēt to, ka mēs kļūstam par industriālu pilsētu, būvējot tukšus angārus brīvostas teritorijā.

Bruno Jurševics no Nacionālās apvienības uzskata, ka Ventspilī svarīgākie ir sociālie jautājumi, kas risināmi pilnīgi citādāk. “Mums ir speciālisti, kuri nodarbojas ar sociālajiem jautājumiem. Neiedziļinoties katrā jautājumā, sākot no sociālajām mājām, līdz palīdzībai invalīdiem, senioriem, represētajiem, šīs lietas citur Latvijā risina citādāk. Tas pats ir ar transportu pensionāriem. Mums ir vesela sociālā programma, pie kuras mēs šobrīd strādājam. Cilvēki, kas ir nodzīvojuši Ventspilī un atdevuši savu mūžu, nav pelnījuši tikai 29 eiro uz Lieldienām un Ziemassvētkiem. Viņi ir pelnījuši daudz vairāk. Tā ir mūsu pārliecība. Un runa jau nav tikai par 29 eiro – tā ir viņu pašu nauda, ko viņi saņem atpakaļ no nomaksātajiem nodokļiem,” atgādina Jurševics.

Arī viņš uzskata, ka pašvaldībai nopietnāk jāiesaistās ostas attīstības jautājumos. Nacionālās apvienības pārstāvis atgādina, ka laikā, kad Lembergam bija personīga interese ostā ienākošajām kravām, viņš arī kā pašvaldības pārstāvis aktīvi iesaistījās kravu piesaistē Ventspils ostai. Līdz ar to viņš ir pārliecināts, ka pašvaldības rokās ir sviras, ar kurām var sekmēt ostas attīstību.

“Tad, kad Lemberga kungs bija ieinteresēts tranzīta biznesa nopietnākā attīstībā, tad mums tie rezultāti bija daudz labāki. Un tur nav vainīga tikai Krievijas krīze. Es redzu, kas notiek Liepājā, kas notiek Klaipēdā. Tātad ir arī pozitīvi piemēri,” atgādina Jurševics.

Arī viņam šķiet svarīgi, lai Ventspilī darbotos demokrātijas principi un pašreizējā diktatūra tiktu nomainīta. “Varētu teikt – viss notiek caurspīdīgi un demokrātiski, visi apspriež, katrs soliņš tiek uztaisīts pēc cilvēku ieteikuma. Bet esot uz vietas Ventspilī, tas izskatās pavisam savādāk. Gudri runāt mēs visi protam. Ko mēs gribam? Tā ir demokrātija, mūsdienu laba pārvaldība. Un, otrkārt, cilvēks, kurš ir apsūdzēts smagos noziegumos, nevienā citā Eiropas valstī nevarētu atrasties vienlaicīgi domes priekšsēdētāja krēslā,” uzskata Nacionālās apvienības pārstāvis.

Reģionālās apvienības pārstāvis Raimonds Kalniņš ir pārliecināts, ka Ventspilī var izdarīt daudz vairāk labu lietu, nekā pašlaik, īpaši ņemot vērā tās resursus un galveno priekšrocību – neaizsalstošo ostu.

“Pats galvenais, kas uztrauc ventspilniekus, tās ir darba vietas,” norāda Kalniņš, paužot pārliecību, ka ar demokrātisku pilsētas vadības stilu izdotos piesaistīt uzņēmējus, kas būtu ieinteresēti jaunu darba vietu radīšanā.

Kā jau ziņots, šīs apvienības stūrmanis un mēra amata kandidāts ir Ģirts Valdis Kristovskis, kurš 25 gadu Vecumā Ventspilī dibināja Vides aizsardzības klubu un tur sāka savu politisko darbību. Viņš bijis gan aizsardzības, gan ārlietu ministrs, gan Saeimas deputāts.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Lūka/LETA