VUGD atkārtotā atzinumā atzīst Ventspils koncertzāles atbilstību ugunsdrošības prasībām

799

Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija ēka atbilst visām ugunsdrošības prasībām, ko vienas nedēļas laikā ir izdevies novērst atbilstoši visiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteiktiem uzlabojumiem. Tā apgalvo par Ventspils koncertzāles būvniecību galvenā atbildīgā Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde.

Komunālā pārvalde jau iepriekš pauda uzskatu, ka visi ar apjomīgās ēkas saistītie būvdarbi notikuši atbilstoši projektiem un neesot izteikta neviena piezīme par to, ka kaut kas projekta attīstībā nebūtu ievērots.

Pēc iestādes pārstāves Sigitas Znotiņas apgalvotā, ekspertu norādītie uzlabojumi bijuši nelieli. Nepieciešama viena nedēļa, lai uzstādītu papildu ugunsdzēsības devējus un veiktu dažus citus uzlabojumus.

Jau vēstīts, ka pēc atklātā kukuļošanas skandāla par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, sākotnēji pieņemtais pozitīvais lēmums pēc atkārtotas pārbaudes tika atcelts. Koncertzāles būvniekiem uzdots veikt visus nepieciešamos darbus, tikmēr finansējuma turpmāku izmaksu apstādināja gan Centrālās finanšu līguma aģentūra, gan Latvijas Vides investīciju fonds.

TV3 raidījums Nekā personīga pagājušajā svētdienā ziņoja, ka viena no konstatējām nepilnībām ir tas, ka dūmvadu novadīšanas ailes attālums ir nevis prasītie 30, bet 37 metri. Tas nozīmē, ka dūmi ugunsgrēka gadījumā neizklīdīs pietiekami ātri un cilvēki var saindēties, norādīja raidījums.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Merks publicitātes foto