Ziemassvētku pabalstus šogad saņēmuši 8100 ventspilnieku

1381

Līdz ar februāra sākumu ir noslēgusies Ventspils pilsētas pašvaldības pabalsta izmaksa Ziemassvētkos. Šogad pabalstu Ziemassvētkos saņēmuši 8100 dažādu paaudžu Ventspils iedzīvotāju, šim mērķim pašvaldība novirzījusi līdzekļus 344 846 eiro apmērā, liecina Sociālā dienesta apkopotā informācija.

Tāpat kā iepriekš arī šogad Ziemassvētku pabalstu varēja saņemt atsevišķas iedzīvotāju grupas – Ventspils pilsētā deklarētie pensionāri un personas ar invaliditāti, bērni ar invaliditāti, bez vecāku gādības palikušie bērni, kā arī bērni no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.

Pensionāri un personas ar invaliditāti, kuru pensijas apmērs pirms nodokļu nomaksas, neskaitot piemaksu pie pensijas, nepārsniedz 301,89 eiro, kā arī bērni ar invaliditāti, bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni saņēma pabalstu 43,00 eiro apmērā. Iedzīvotājiem bija iespēja šo materiālo atbalstu saņemt dažādos veidos: saņemt skaidrā naudā Ventspils pilsētas Sociālā dienesta kasē, ar pārskaitījumu uz bankas kontu vai ar piegādi mājās. Toties trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes ar bērniem pabalstu 30 eiro apmērā par katru bērnu varēja saņemt iepirkumu kartes veidā, kas bija paredzēta pārtikas produktu un mājsaimniecības preču iegādei.

Ventspilī ir pieejami kopumā 40 sociālo pabalstu un 12 sociālo pakalpojumu veidi.