Trīs gadu laikā Ventspilī taps trīs jaunas ražošanas ēkas

1721
Foto: VATP
Foto: VATP

Ventspils brīvostas pārvalde ir noslēgusi līgumus par Eiropas Savienības (ES) finansējuma saņemšanu vēl divu jaunu ražošanas ēku būvniecībai. Kopumā trīs gadu laikā plānots uzbūvēt trīs jaunas ražošanas ēkas – divas izvietosies Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, bet trešā – Ganību ielas galā.

Viena ražošanas ēka 6000 kvadrātmetru platībā atradīsies līdzās Ventspils Tehnoloģiju centram, kur jau pašlaik nule kā atklātais uzņēmums AS Immer Digital nomā lielāko daļu telpu. Uzņēmumam ir ilgtermiņa plāni attīstībai Ventspilī, tāpēc jau šobrīd noslēgts līgums par jaunbūvējamās ražošanas ēkas nomu. Pašlaik notiek ražošanas ēkas projektēšanas darbi.

Konkursu par ēkas būvniecību plānots izsludināt nākamā gada pavasarī, savukārt būvniecību pabeigt – 2018.gadā. Projekta īstenošanas attiecināmās izmaksas ir 4,1 miljoni eiro, no kā 1,2 miljoni eiro ir ES līdzfinansējums.

Otra ēka atradīsies turpat līdzās un būs 4100 kvadrātmetru platībā. Šobrīd noris ēkas projektēšanas darbi. Konkursu par ēkas būvniecību plānots izsludināt līdz šī gada novembrim, bet būvniecības darbu noslēgums plānots līdz 2020.gada aprīlim. Šī projekta īstenošanas attiecināmās izmaksas ir 3,3 miljoni eiro, no kā 1,2 miljoni eiro ir ES līdzfinansējums.

Savukārt jauno ražošanas ēku Ganību ielā papildinās tur esošo industriālo rajonu, kur jau strādā metālapstrādes uzņēmums Malmar Sheet Metal un komunālo automašīnu ražošanas uzņēmums Bucher Municipal. Ēkas platība būs 4100 kvadrātmetri, pašlaik notiek tās projektēšanas darbi. Konkursu par ēkas būvniecību plānots izsludināt līdz šī gada novembrim, savukārt jaunie investori savu darbību varēs uzsākt 2020.gadā, kad ēkas būvniecība tiks pabeigta. Projekts izmaksās izmaksas ir 3,3 miljoni eiro, no kā 1,2 miljoni eiro ir ES līdzfinansējums.