Latvijas pirmais satelīts Venta-1 orbītā ap Zemi tiks nogādāts 23.jūnija rītā. Indijas nesējraķetes starts paredzēts plkst.6.59 pēc Latvijas laika, informē projekta pārstāvji Ventspils augstskolā.

No nesējraķetes satelīts tiks atdalīts 22 minūtes pēc raķetes starta, proti, plkst.7.21 pēc Latvijas laika.

Raķetes startu var ietekmēt ļoti daudz faktoru, bet šobrīd viss liecina, ka starts atlikts netiks un satelīts tiks veiksmīgi ievadīta orbītā. Arī Ventspils Augstskolas pārstāvis jau devies uz Indiju, lai būtu klāt vēsturiskajā notikumā.

Latvijas pirmais satelīts Venta-1 izstrādāts sadarbojoties Ventspils Augstskolai un Brēmenes Lietišķo zinātņu universitātei. Šī projekta galvenais mērķis ir veicināt inženierzinātņu studiju attīstību Ventspils Augstskolā. Galvenie eksperimenti, ko plānots veikt ar Venta-1 ir kuģu satiksmes identifikācijas (AIS) datu uztveršana ar satelīta palīdzību un to pārraide uz zemes staciju Ventspils Augstskolā. Ar šādu satelīttehnoloģiju palīdzību iespējams sekot kuģu maršrutiem daudz plašākā teritorijā, nekā to iespējams izdarīt ar tradicionālām AIS sistēmām, kas izvietotas gar krasta līniju un darbojas 20 – 40 km rādiusā.

Pateicoties satelīta projektam, jau šobrīd Ventspils Augstskolas IT un Elektronikas programmu studentu bakalauru un maģistru darbu tematikā liels īpatsvars ir ar satelīttehnoloģijām saistītai problemātikai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils augstskola